| BabyRosse a întrebat:

Cine joaca Travian poate sa imi spuna si mie cum pot sa fac rost de multe resurse cam 200-300 din fiecare si sa nu uitam a sunt incepatoare si nu am trupe?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am jucat la un moment dat, pe serverul 3 (l-am castigat de altfel, cu alianta in care eram capitan regional). Nu mi-am bagat niciodata aur, desi recunosc ca mai ales la inceput e o buna metoda de a creste repede. Alte metode nu stiu, ideea e sa gestionezi foarte atent resursele pe care le ai si sa investesti totul in lanurile de resurse.

| BabyRosse explică:

Si eu joc tot pe serverul 3

| BabyRosse explică:

Sunt dac.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dac am fost si eu. Am jucat in primul server 3. E important sa intri intr-o alianta puternica. Noi faceam un fel de intrajutorare. Fiecare trimitea la 10 colegi din zona in fiecare zi productia sa orara la diverse chestii. Fiecare primea intr-o zi, o data la 10 zile, productia a 10 oameni si o folosea pentru resurse, targ, primarie. In plus, intram mereu pe targ si cumparam toate resursele care erau vandute avantajos (adica mai avantajos de 1:1). asa imi imulteam resursele.

| BabyRosse explică:

Pai eu sunt la mis 15 si cum intri intr-o alianta?

| BabyRosse explică:

App scuze de intrebare mai joci? Si daca nu am auzit ca poti sa trimiti resurssele altui cont daca nu mai joci mi le dai mie plz. Iar daca mai joci putem sa facem o alianta impreuna

| Baiatul Virus a răspuns:

Daca tot vrei sa stii extindeti resursele
!

| bogibogibogi a răspuns:

Eu am terminat misiunile an doua zile, pe servar2 iar pe 5x antro zi...nu joc de mult dar pe servar doi am un lider bun de alianta care ma sfatuieste ce sa fac, si cresc foarte remede, an ziua 8 de joc am urcat de la 90 pop la 160, nu este ceva extraordinar dar nu e usor, numai ca la anceput nu am facut decat campuri, campu, si campuri, apoi an urcat neasteptat de repede, sunt maciucar si pe la 50 pop ai atacam pe toti vecinii mei care aveau 90 pop, acum ei siau sters conturile, iar eu ma 240 pop, productie pe ora de 200 lut, 200 hrana, 150 fie, 100 hrana...am bagat 50 aur la anceput, dar a meritat, numi pare rau, acum cresc constant si pana prin ianuarie-februari cu ajutoru aliantei voi funda satull 2. Spor la joc.pe mine ma captivat jocu. SPOR LA JOC celor care joaca iar celor care nu jocaca le spun sa joace e foarte tare jocu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa intri intr-o alianta te uiti la statistici si vezi cine este intr-o alianta. ii trimiti un mesaj si ii spui ca vrei sa intri in alianta. daca nu te accepta cauta pe altcineva.deobicei sunt de treaba si te accepta. poti sa creezi chiar tu o alianta dar trebuie sa fii diplomat.