| white_2190 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu ceva? am nevoie de fisa postului de designer interior ..pls....ms anticipat:*

2 răspunsuri:
| annagabi a răspuns:

FISA POSTULUI
designer

1. Denumirea postului de muncă
Designer

2. Obiectivele specifice ale activităţii de muncă:
- Preluarea si rezolvarea sarcinilor atribuite

3. Integrarea în structura organizatorică:
Poziţia postului de muncă în cadrul structurii organizaţiei
- Postul imediat superior: Sef de echipa
- Postul imediat inferior: nu este cazul

4. Responsabilităţi, sarcini, activităţi şi acţiuni specifice postului de muncă

• Responsabilităţi
 În raport cu alte persoane:
- Onestitate şi confidenţă vizavi de persoanele din interior şi exterior cu care este în contact
 În raport cu aparatura pe care o utilizează:
- Menţinerea la standardele unei bune funcţionări a aparaturii din dotare
- Utilizarea cu responsabilitate a aparaturii din dotare, fără abuzuri
- Anunţarea oricărei defecţiuni serviciului administrativ
 În raport cu produsele muncii:
- Conştiinciozitate vizavi de sarcinile pe care le are de îndeplinit
- Păstrarea spiritului ştiinţific în executarea sarcinilor de serviciu
- Păstrarea confidenţialităţii rezultatelor obţinute şi a informaţiilor pe care le deţine
 Privind precizia şi punctualitatea
- Va respecta programul de lucru conform normelor interne ale firmei.
- Transmite la timp rapoartele şi informările solicitate de Seful de echipa.
 Privind relaţiile cu alţii/comunicarea
- Este prompt în răspunsurile pe care trebuie să le dea superiorilor, în scris sau oral.
- Menţine relaţii colegiale şi cooperează cu colegii
- Menţine relaţii corecte cu firmele/companiile cu care lucrează

• Sarcini şi activităţi specifice postului de muncă
 Preia si prelucreaza comenzile primite :
- Preia comenzile de la seful de echipa
- Rezolva sarcinile primite in termenul stabilit
- Anunta seful de echipa cu privire la starea lucrarii

5. Competenţele postului de muncă:

Cunoştinţe în legătură cu domeniul muncii:
- Cunoştinţe din domeniul web design-ului

Cunoştinţe privind modul de execuţie al sarcinilor:
- Cunoaşterea programelor de editare imagini, grafica si animatii (Photoshop, Flash)

Experienţa:
-Postul de designer poate fi ocupat de orice persoană care manifestă interes şi are aptitudini pentru această profesie.

Cunoştinţe legate de folosirea accesoriilor muncii (aparate, utilaje etc.):
- Cunoştinţe de utilizare a calculatorului personal, a aparatelor de telefon, fax şi a copiatorului.

6. Contextul muncii

Responsabilitatea pentru alţii: nu este cazul
Contacte conflictuale cu alţii: nu este cazul

Condiţiile fizice ale muncii
- Postul de muncă: lucru de acasa
- Condiţiile de mediu: condiţii de mediu controlate, nivel redus de zgomot sau condiţii distractoare
- Solicitările postului de muncă: majoritatea timpului este necesară menţinerea unei poziţii şezânde

7. Salariul şi metode de platǎ

Salarizarea este în conformitate cu normele interne ale firmei
Designerul beneficiaza, la finalizarea unui proiect, de 25% din valuarea proiectului.
Plata se face prin transfer bancar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate gasesti aici:

http://www.rubinian.com/produse_fise_de_post_modele.php