| ArianaAry0000 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu niste mesaje despre dezamagiri in dragoste puppy dog eyes va rog frumos dau funda la cele mai multe si mai frumoase

2 răspunsuri:
| Marghioalaa a răspuns:

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!
- As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
- Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…
- Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta si am scris cu degetul pe oglinda: dispari!
- Minte-ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!
- Ai plans pe umarul meu, ti-am sters lacrimile, te-am facut sa zambesti. A insemnat ceva pentru tine?…. NIMIC
- Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
- O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
- Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele…
- Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete…
- Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
- Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
- Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
- Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece.
- Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit…
- O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
- Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
- Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
- Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm…
- As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
-Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
- Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine…
- Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca sa stii ce iti doresti.
- Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit
- Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
- Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
- Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.
- Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor.
- Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, iubire…
Bafta!

| Xuletzz a răspuns:

♥. ii curg Lacrimi pe Obraji sad`. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :*

Cand ma privesti ce regreti mai mult: lucrurile pe care le-ai pierdut sau sansele pe care le-ai avut?

Nu mai sunt fetita ce o stiai mai demult,poate nu ai observat,de la un timp am mai crescut!

Vezi? Nu e trista deloc,zambeste suav, are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine, dar ea nu se mai gandeste la tine

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce happy

Vrei talent raised eyebrows? Na` talent happy!

Te-ai întrebat vreodată câte ai să pierzi dacă dai persoană iubită la o parte doar pentru un moment plin cu orgoliu?;(

In continuare crezi că totu’ti apartine! Poti să ai orice dar nu si pe mine!winking

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata happy

Sunt ceea ce sunt nu ceaa ce vor altii sa fiu!winking

O sa fiu ce am vrut sa fiuwinking am invatat ca niciodata nu e prea tarziu smug

Cu indiferenta ta m’ai facut tare...acum nu`ti convine dar incet, incet calc pe urmele tale...si de abia acum vezi si tu că indiferenta doare smug

Te uiti ca fraierul in trecut. abia acum iti dai Seama ce`ai pierdutwinking

We take it to the sky pass the moon to the galaxy.♥

Awh :-x! Ii cantau ingerii la harpe, Ar fi mers cu el si-n gaura de sarpe.[day dreaming]
waiting Nu poate fi adevarat! Nu e correct! no talking

Imi place vrajeala ta smug, dar sa nu intelegi gresit. no talking Daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostittongue

Vrajesti ieftin si prost.iti stiu replicile pe derost.Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte …mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.

Şi poţi să ţipi, că nu te-aud. Şi poţi să plângi, că nu te văd. Şi poţi să pleci, că nu te caut. Şi poţi să faci ce vrei, că nu-mi mai pasă. ♥

Cine vrea bate din palme; x Cine nu.pleaca si doarme; x!

Am învăţat să bat la cap, am învăţat să tac, am înţeles că respectu’ se câştigă treptat, am respectat, am mulţumit când mi s-a dat, am căzut, m-am ridicat ş-am plecat.

Are `acel ceva`! E genul`de fata` care te`vrea.Dar` n-are nevoie de tine`!

Ea nu` se compara cu restul`. E tot ce`ai visat`. Ai o viata` normalaaa`!? O sa ti`o dea pestee` cap`!

Nu asta vroiam sa spun, vroiam sa spun cu totul altceva. da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea!

Pt. tine totul` are un pret, familia oare cat? Trezeste-te odata, viata e mai mult d` atat!

Esti p` primul plan, vei fi p` primul plan mereu. Sh cand esti departe esti aici, in sufletul

~ Daca vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa. Fiecare pentru el... Toti se mananca intre ei. Iar prietenia valoreaza 150 mii lei `

Te apasa acum Constiinta Care inCă Te mai minte. si nu'i nimeni Lângă Tine Care să Te alinte, Inconjurat de oameni Care, inCaLCă juraminte

Nu`i asa ca e frumoasa :->? Nu`i asa ca e dulce? :-x Daca t`uiti atent la eabatting eyelashesDirect la dracu t`duce `laughing`!

Nuмi pasa мiє cє zicє luмєa...Luмєa`i proasta si`o sa fiє iиtotdєauиa...

Ca să-ţi atingi obiectivele trebuie să fii un visător…. Aşa că nu mai pierde vremea, trimite totul la dracu şi du-te să te culci!happy

Mi'a spus cineva, o vorbă odată:"Prinţeso, nu plânge că viaţa nu te aşteaptă"

``♥ i n t r e v i s s i r e a l i t a t e ♥``

Genul de fata, intelegi tu. daca e loc spune: de ce nu?! Se tine bine si e bine de tot. si stie sa profite atunci cand stie ca e loc!

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie ` sunt eu si atat! cu nimic mai speciala` cu nimic mai deosebita doar diferita!

Ești conștient că nu e un joc: ).Ea e pe bune:X.și nu e pasiunebatting eyelashes.O ai ca slbăiciune :X

Nuu` rezolvi nimic! Injuri fara rost, injur`o pe mata ca ea te-a crescut prost.| :p

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare.

esti proastaa` daca ai impresia ca-mi faci vreun rau `. rostindu-mi numele,îl facii uitat pe al tau smug

ღ `♥. şi daca lui ηu`i pasă. miє de Cє mi-ar păsa... ♥`

Falsifică un zâmbet,prefă.te că e bine, minte.i pe cei din jur, dar nu pe tine happy

TOata` lumEa` vrea sa fie Cat mai sUs oh go on.inSa putini ajunG` unDe si-aU prOpus` :-X

blushing Si e normal să fiu aşa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam -> Treaba ta ce faci.

Un vânt ce bate şi-o vreme rece... acum ştiu... tot ce-i frumos repede trece!happy

E mai bine câte o dată să-ţi ţii gura inchisă să-ţi laşi faptele să vorbească in lipsă!

Neuronul tau infect isi cam bate joc de tine, Cand vorbesti mult fara rost te faci de rusine`!
Uite kiss sper sa te ajute.