| deealove a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa invat sa copun niste poezi?:X plz help

7 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ca sa compui poezii trebuie sa ai talent ...cand te apuci sa scrii sa iti vina ideile imediat... dar daca totusi vrei sa incerci trebuie sa aiba rima. Succeswinking

| Gexu a răspuns:

Cum a spus si gabitza, iti trebuie talent pentru asa ceva.Eu am acest talent dar nu il dezvolt decat cand m-i se cere! Adesea sunt solicitata sa compun poezi pentru revista scolii si ziarul localitatii dar refuz.Mai rar accept.

| fevrier a răspuns:

Nu poţi învăţa să compui poezii, dar în cazul tău poţi învăţa să scrii.

Răspuns utilizator avertizat
| 0whatever0 a răspuns:

Daca vrei scriemi un mesaj pe privat...Adika lasati id de mess sau facebook

| goruna a răspuns:

Oameni buni... ca sa scrii poezii- numai muzica se compune- trebuie mai intai sa cunosti foarte bine limba romanabig grin."m-i" se scrie "mi", iar "poezi" se scrie"poezii"big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa frau liber imaginatiei si cuvintelor