| GeoCookie a întrebat:

Cine poate sa ma imi spuna cum as putea sa fac sa nu ma cojesc pe fata? Ca ma duc la mare si o sa ma bronzez si dupa ma cojesc pe fata si se vede urat... Pot sa fac intr-un fel sa nu ma bronzez? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Pentru faţă e recomandată o cremă solară cu factorul de protecţie 50 % dar ca să fii şi mai sigură îţi poţi lua încă o cremă *după plajă*, care are de asemenea o protecţie mare.Te poţi interesa la orice magazin cu produse cosmetice, preţurile nu sunt ridicole.happy

2 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Cred ca cea mai la indemana metoda este sa folosesti crema de soare cu protectie foarte mare. O aplici pe fata si, chiar daca te bronzezi, nu ar trebui sa probleme dupa aceea.