| 1Mihai1 a întrebat:

Cine stie ceva detalii despre scoala de politie din Cluj adica cum se intra, ce probe se dau, din ce se da adminterea etc.

1 răspuns:
| dudumihai a răspuns:

Slut Mihai. Dupa Pasti sau chiar mai tarziu se va afisa statistica.Vei avea o examinare medicala in judet, un test psihologic, o reexaminare medicala, niste probe sportive care pot fi 3 sau 4.Prima proba va fi alergarea de viteza 50 m (7s 20 sutimi baremul minin. O proba de mijloc ce poate fi aruncarea cu mingea medicinala 7m, flotari(20 in 30 sec), saritura de pe loc (2, 2 m), chiar si tractiuni (15 ), tractiuni sunt mai rar. Si ultima proba e rezistenta la 1000 m unde trebuie sa scoti 3.4 minute.
Admiterea se da din Gramatica lb romane :vocabular, morfolofie, sintaxa, sintaxa frazei si o lb straina la alegere (engleza, franceza, germana) tot gramatica.