| beatriz_1407 a întrebat:

Cine stie cum aduni ciresele din pom fara sa atinzi frunzele?

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Doar daca sunt in pomul imaginatiei...

| Mina a răspuns:

Il scuturi? laughing

| Gogutzu a răspuns:

Tai pomu?big grin

| poechce a răspuns:

. păi nu e logic!?
cu muultă grijă.
sau cu foarfeca. le tai de la jumătatea codiţei şi nu rupi o frunză.
dar. eşti aşa grijulie în legătură cu natura :-s?

| dan11 a răspuns:

Rogi pe altcineva s-o faca pentru tine. tu nu le atingi.

| kingiulian a răspuns:

Tai pomu si uite asa dar dupa 30 40 de ani faci la vel si tot asa si nu ropi o frunza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa aduni din pom? Aduni de pe jos, nu din pom, si astfel nu risti sa atingi frunzele. Din cires le culegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuturi pomul si te rogi sa nu cada vreo frunza.
Bunicul meu ca sa adune corcoduse lua un bat si dadea in fiecare creanga straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misti copacul fara sa atingi frunzele ciresele o sa pice si poti sa le numeri dupa jos