| ITstul a întrebat:

Cine stie cum se rezolva (vreau rezolvarea!) : Se consideră cubul ALGORITM din Figura 1. Măsura unghiului dintre dreptele AM si LG este
egală cu … o.

Răspuns Câştigător
| Emma_5696 a răspuns:

Hey happy... pai te uiti in cubu ala si vezi ca AO e paralel cu LG. Măsura unghiului dintre dreptele AM si LG este tot una cu masura unghiului dintre AM si AO si e unghiu MAO ( A este de 2 ori si vine la mijloc)

daca RAo e de 90 de grade

MAO e de 45 de grade
happy

daca e poti sa imi dai un mesaj pe privat daca nu stii ceva...

6 răspunsuri:
| JusTMeEmmY a răspuns:

90 de grade

| MamaOmida69 a răspuns:

Este egala cu masura unghiului dintre dreptele LT si LG deoarece AM este paralele cu LT si egala cu 45 de grade tongue

| JusTMeEmmY a răspuns:

90 de grade

| Alyra a răspuns:

Am găsit şi eu exerciţiul ăsta. Răspunsul este 60, aşa am găsit eu într-o listă cu răspunsuri, dar nu ştiu cum au ajuns la concluzia asta. Nu prea mai contează rezolvarea dacă e un exerciţiu cu puncte puncte.
Mă stresează şi pe mine că dă rezultatul 60, dac-ar fi după mine aş zice că e 90, dar nu e aşa. Încearcă să nu te mai strezezi. Răspunsul e 60 şi nu mai contează rezolvarea atâta timp cât e test grilă. Sper că nu te-ai supărat. sad
Baftă la examen!

| Emma_5696 a răspuns:

Multumesc pentru fundita happy

| dnydnydnydny a răspuns:

Din ce culegere ai luat problema asta?