| 3du4rd a întrebat:

Cine stie o metoda simpla si foarte eficienta de copiat, un cod ceva care sa nu il inteleaga profesorii si sa copiez de fata cu ei si sa nu-si dea seama, dau fundita pentru cea mai buna idee

Răspuns Câştigător
| AnaMaria1453 a răspuns:

Iti poti scrie in palma, poti scrie invers pe o copiuta sau chiar in palma : Buna sunt alina - anila tnus anub; poti sa te prefaci ca iti cauti cefa in ghiozdan si sa te uiti de fapt pe copiuta; poti sa iti pui multe foi scrise aiurea sub banca si deasupra copiuta putin mazgalita (camuflaj) poti scrie pe banca, poti sa faci poze cu telefonul la ce vrei sa copi si te uiti in ora pe el si daca te prinde ii zici ca te uitai cat este ceasul; iti poti baga copiuta in maneca si o scoti discret cand ai nevoie de ea; etc... funda?

2 răspunsuri:
| Andrada122 a răspuns:

Eu cam copiez cu telefonul desigur daca ai digital. faci poza cu lectia dp care pui un penar in fata ta si cand e ii maresti poza.Alta metoda e :te duci la xerox si ii zici sa iti traga cat se poate de mic imaginea si tio face cat degetul mic nu te speria ca se vede bine scrisul. Funda?:s:d

| SoniaaaMihaelaa a răspuns:

Poti sa iti lipesti sub banca o folie protectoare ( de dosar ) sau o din aia de CD si acolo sa iti bagi copiutele si cand nu se uita tragi putin de ea sau sa scrii codat cu OPERA O = 1 P=2 E=3 R=4 A =5 si daca te intreaba ce e ii spui ca e ceva pentru info dar asta o sa fie mai greu... sper ca te-am ajutat... funda?