| gabriella_6352 a întrebat:

Cine stie sa joace foarte bine, sau macar bine sudoku va rog frumos explicati-mi`l si mie. dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Sarahh a răspuns:

Http://www.sudoku-solutions.com/ Uite acesta este un site foarte bun scrii cifrele acolo si rezolva sudok`ul; x. Succes. funda?

5 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Ai 9 patratele, trebuie sa pui numerele in asa fel incat sa nu se repete nici pe orizontala, nici pe verticala, nici in patratel.
Pe acel careu, sunt niste linii mai ingrosate. Alea sunt patratelele. Si sunt si niste patretele mai mici, in care intra numai o cifra. :*
Nr. sunt de la 1 la 9 :*

| milckey16 a răspuns:

Ia-ti un sudoku de copi si chestia e sa nu ai pe linie 2 cifre la fel nici vertical nici orizontal

| gabriella_6352 explică:

Chestiile acestea oarecum le stiu si eu, dar eu nu inteleg cum sa stiu eu unde la le pun. da am inteles, nu se repeta dar de unde le ghicesc eu locul, tot felul de chestii din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regula jocului este simplă: fiecare rând, coloană sau regiune trebuie să conţină o singură dată cifrele de la unu la nouă.

| fyfy_3064 a răspuns:

Trebuie sa formezi pe fiecare linie numere de la 1 la 9 fara ca acestea sa se repete.si pe vertical si pe orizontal