| sorinaalexa45 a întrebat:

Cine stie sa-mi spuna jocuri din copilarie?

3 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Şotron, leapşa, raţele şi vânătorii, ţară ţară vrem ostaşi, batistuţa, mămăligă cu malai, cum te pun asa sa stai!, mima, om sărac, Cine sunt eu?, iţele încâlcite, rândunică muta-ţi cuibul!, lupa cocoşilor, lupul şi oaia, podul de piatră, ursul doarme, etc.
Succces!

| GeorgeDaniel21 a răspuns:

Pitulica se zicea la noi laughing Adica v-ati-ascunselea si Castel! :p Funda?

| ronaldinnio a răspuns:

OMUL NEGRU,mata,noua pietre,lapte gros,piciorusul,patratica,sare banul,leapsa,baba oarba,intr-un cos cu mere,papitoi,tenis de picior,matele incurcate, v-ati ascunselea, prinsea pe animale, tarile, capra etc. da funda imediat!