| ELAndrei a întrebat:

Cine stie sa si fac frizura anime?(spiky hairstyle)?

1 răspuns:
| sadlifetobe3 a răspuns:

unele frizuri sunt chiar super, doar ca uneori persoanei nu-i sta bine. Vad o gramada de persoane pe strada cu astfel de frizuri, iar unele din ele chiar arata ca un emo. In clasa mea este o fata care a avut si inca, cred ca are tentativa de a fi emo si intr-o perioada si-a facut parul in stilul emo... Ce a fost pe saraca fata, dar in clasa noastra stilurile vin si pleaca. Mama chiar a ras la o fata pe strada ce era imbracata in negru, cu parul acoperindu-i fata. Emo este un nou val de moda, iar unele persoane vor sa se remarce diferit...
De cine le poarta, cum le poarta si cand le poarta...
Se observa ca de fapt frizurile "EmO" sunt frizuri Anime...
Deci daca cumva indraznesti sa-ti faci una, esti catalogat Emo...
Cum de altfel, daca ai carare pe o parte iar esti EmO ca deh...
Imi plac sincer, insa cu atatia oameni in jurul tau care blameaza necunoscutul si catalogheaza orice li se pare iesit din comun, nu prea ai curaj sa-ti mai faci doar din ideea ca poti pati ceva...
Spre exemplu, o colega de-a mea care doar Emo nu e, dar si-a facut o frizura stil Anime a fost batuta de catre doi baieti pentru ca era Emo... si tipa a ajuns la spital...
Cu asa ceva nu e de glumit, frate...
Ideea este ca frizurile sunt super tari... Doar ca nu-si permite oricine sa si le faca si oriunde...