| Ioana_7648 a întrebat:

Cine stii sa vorbeasca pasareasca? daca vreti sa ma ajutati intrati pe id meu de mess gavris_andreea95 va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| PeStraziGoale a răspuns:

Sugugighi pugulagalaughing
Mogorțighi magatighilaughing
etc.

Alea sunt injuraturi

| 7DaysCuPortocale a răspuns:

Luam un cuvant la intamplare: "OROARE"(contine multe vocale si e usor sa vezi regula)
In pasareasca ar suna "O-po-RO-po-A-pa-RE-pe". DUpa fiecare vocala, adaugi "p" si apoi vocala respectiva.

CULOARE - CU-pu-LO-po-A-pa-RE-pe
PORC - PO-po-RC(cand ai consoane la sfarsitul cuvintului ele raman la fel, nu se modifica:d]