| anonim_4396 a întrebat:

Cine știe niște citate bune pentru Facebook..gen mesaje pentru dușmani (nu chiar amenințări)?

Răspuns Câştigător
| Coconetu_Ion_1976 a răspuns:

BUNA!
-„Duşmanii se recrutează dintre prieteni." — Grigore Moisil
-,, Cel mai rău soi de duşmani este cel al lăudătorilor." — Tacit
-„Întotdeauna iartă-ți dușmanii. Nimic nu-i enervează mai tare." — Oscar Wilde
-„Mă pot încrede mai mult în dușmani cinstiți decât în prieteni falși." — Lorenzo de Medici
-,, Ferește-te deopotrivă de prietenia dușmanului și de dușmănia prietenului." — Nicolae Iorga
-„Ai dușmani? Bravo! Înseamnă că ai făcut ceva, cândva în viață." — Winston Churchill
Funda? big grin