| aannccaa a întrebat:

Cineva mai mare se leaga mereu de mine si eu nu ii fac nimic ce ar trebui sa fac sa ma lase in pace?

1 răspuns:
| georgiana_6517 a răspuns:

Este mare diferenta de varsta dintre voi?
Oricum, eu cred ca trebuie sa fii mai increzatoare(sa ai incredere in tine ). Treci pe langa acea persoana cu capul sus, privind inainte si nu te lasa intimidata. Orice ti-ar spune, nu asculta. Nimeni nu iti e superior. Daca iti vorbeste urat si chiar vrei sa-i spui ceva, nu-i raspunde cu aceeasi moneda. Da-i raspunsuri inteligente si vorbeste-i frumos. Ai putea folosi fraze care sa-l / s-o incurce.Sa ramana fara cuvinte. Daca vrea sa te loveasca, nu permite asta. Te poti apara.
Treci zambind pe langa acea persoana.
Bafta!