| JessyF a întrebat:

Citi ani aveau Zendaya si Bella Thorne atunci cind au inceput sa joace in Shake it up? Dau Funda happy

Răspuns Câştigător
| KatPaw a răspuns:

Zendaya-14
bella thorne-13

4 răspunsuri:
| JustHappiness a răspuns:

Zendaya= 14
Bella= 13

| MoxiMonny a răspuns:

18 ani amandoi

| DIVERGENT a răspuns:

Nume real: Zendaya Janae Coleman
Alias: Zeny
Data nasterii: 01 Septembrie 1996 (17 ani)
Zodia: Fecioara
Locul nasterii: Oakland, California, SUA
Status marital: necasatorit
Animale: un Schnauzer urias, Midnight
Inaltime: 1, 70m
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: brunet deschis
Hobby-uri: actorie
Site oficial: www.zendaya.com

Nume real: Anabella Avery Thorne
Alias: Bell
Data nasterii: 08 Octombrie 1997 (16 ani)
Zodia: Balanta
Locul nasterii: Pembroke Pines, Florida, SUA
Status marital: necasatorit
Surori: Dani Thorne, Kaili Thorne
Frati: Remy Thorne
Inaltime: 1, 52m
Greutate: 42kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: roscat
Hobby-uri: dans, actorie, modeling
Site oficial: www.bellathorne.org

Totul pentru dans (Shake It Up) este un serial de televiziune american, producție originală Disney Channel. Serialul este creat de Chris Thompson, și le are în rolurile principale pe Bella Thorne și Zendaya Coleman. Acțiunea se învârte în jurul a două bune prietene, CeCe Jones (Bella Thorne) și Rocky Blue (Zendaya Coleman), după ce au fost alese să danseze într-un show televizat de dans, "Shake It Up, Chicago!". Acestea se confruntă cu diferite probleme ale vârstei și creșterea statutului social la școală. Davis Cleveland, Roshon Fegan, Adam Irigoyen, Kenton Duty și Caroline Sunshine joacă, de asemenea, în serial.

Conceptul serialului a fost, pentru Disney, de a crea o comedie despre două prietene, Rocky [:Rochi] și Cece [:Sisi] dar cu un aspect de dans. Totul pentru dans este al treilea serial original Disney Channel care folosește o "emisiune în serial", după The Famous Jett Jackson și Sonny și steluța ei norocoasă.

Serialul a fost reînnoit pentru un al doilea sezon. Un album cu toate melodiile din serial numit Shake It Up: Live 2 Dance a fost lansat pe 20 martie 2012.

Pe 4 iunie 2012 a fost anunțat că serialul a fost prelungit pentru un al treilea sezon, iar Kenton Duty (Gunther) nu va mai face parte din distribuția principală.

| Ana2662 a răspuns:

14-15 ani