| lylo a întrebat:

Cn imi poate spune cate ceva despre profilul stiinte sociale? :X. Funda

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu ajungi nimic de acolo.

| Piuliță a răspuns:

Ai ai 4 teze : romana, logica, engleza, istorie/geografie.
Clasa a 9a s-ar putea sa ti se para un pic mai grea, ai si 2 ore mate, 2 fizica, 1 chimie si 1 bio.
3 engleza si 4 romana, 2 franceza, 2 logica

Este un profil destul de bun si usor, daca te tenteaza eu te sfatuiesc sa urmezi acest profil!

| lylo explică:

Pup dk ma duc la filologie crezi ca ajung ceva? mai bine pe stiinte sociale si am cai deschise catre toate facultatile tongue

| yoachimy a răspuns:

Este un profil uman in primul rand. In al doilea rand, pune accent pe istorie, romana, si multa pshilogie. De obicei, la profilul asta este intensiv franceza in plus, si cred ca se da bilingvul la franceza. In orice caz, daca esti a 8a si ai vrea la profilul asta iti urez multa bafta! :*:*

| andruscaiala a răspuns:

Din cate stiu e multa istorie, si civica. e parte umana, mai putina matematica, fizica si chimie big grin