| ChristinaLVU_6960 a întrebat:

Colegii de la scoala rad de mine pentru ca sunt mai plinutza, am o problema la ureche si altele. Imi zic ca sunt proasta si fraiera ca imi place spaniola si vreau sa o invat. Ma rog sunt mai multe lucruri de care rad. Si ma doare cand fac misto de mine numai pentru faptul ca eu nu sunt ca ei. Nu stiu ce sa fac. crying

Răspuns Câştigător
| NCL a răspuns:

Nu ii baga in seama cand isi "bat joc" de tine zambestele; azi maine o sa vada ca nu iti pasa apoi o sa te lase in pace. Stiu ca o sa fie greu. Iar cand o sa aiba nevoie de o tema amintestele "da vorbesti cu proastele?" si le inkizi gurahappy sper ca am fost de ajutor:* pupici si stai linistita ca roata se intoarcehappy

3 răspunsuri:
| Cassandra a răspuns:

Si mie mi s. a intamplat.

In primul rand trebuie sa te gandesti ca nu esti singura, si ca multi oameni sufera din cauza celor care fac diferente...

trebuie doar sa ii ignori...

nu cred ca are rost sa ii bagi in seama si sa comentezi cu ei atunci cand zic ceva urat...

trebuie sa le demonstrezi prin fapte ca nu desi ai cateva defecte, (pe care majoritatea le au, diverse, bineinteles)... poti fi o prietena buna.

aceste lucruri se pot face ajutandu. i pe cei care rad mai mult de tine...mereu cand se iveste ceva greu in viata lor, sprijinindu. i.

te asigur ca isi vor schimba parerea:*.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Poate ei rad ca esti diferita... dar ei sunt toti al fel si ar trebui sa razi si tu de ei
nu conteaza ca ai mici defecte toti suntem frumosi!
nu-i baga in seama... pur si simplu ignorai si zambestele frumos!

| Matt221041 a răspuns:

Id ul meu: the.matt96...mi-ar placea sa discutamtongue