| 1ratoifata a întrebat:

Contabilitate sau filologie? happy De ce? :d

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Eu sunt la profil de contabilitate. Insa, mi-as fi dorit filologie, dar din unele cauze n-am putut. Mi-ar fi fost greu cu naveta.
In fine!
La contabilitate o sa faci muuultaaa contabilitate, si module de specialitate. Si e destul de grea contabilitatea.
O sa dai teze la romana, mate si engleza. Incepand din cls a11a o sa ti se scoata din orar, biologia, chimia si fizica, si-o sa tai teza la economie in loc de engleza.
Succes orice ai alege!

| Musique a răspuns:

Eu sunt la filologie.
Motivele? Îmi place româna(limbile în general) și nu mă prea descurc cu matematica.
Am preferat să merg pe ceva mai simplu și mai lejer. (din punctul meu de vedere)
Alege ce crezi tu că ți se potrivește.
Multă baftă!

| Adry05 a răspuns:

Depinde de preferinţele tale. Filologia are legătură cu româna şi limbile străine iar contabilitatea... cred că ţine de matematică. Eu una prefer filologia pentru că îndrăgesc în mod special materile precizate mai sus. happy