| Corrector a întrebat:

Copiii de la tara. ce pareri aveti despre ei?
ma macina de mult timp intrebarea asta. dupa parerea mea sunt niste copii ok, in unele cazuri.
astept pareri.

9 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

Da sa stii ca si mie mi se par niste copii ok.adica dc nu ar fi, unii sunt mai inteligenti decat aia de la orashappy

| mona a răspuns:

Copiii de la tara sunt mai sanatosi ca cei de la oras, unii sunt,, destepti,, altii mai putin,

| CrazzyXgirL a răspuns:

Sunt foarte OK, bine unii dintre ei big grin

| inesa_4773 a răspuns:

Salut,copii de la tara sunt niste copii foarte OK dar nu toti sunt unii ca se cred buricul pamintului.

| StefanutZ_1919 a răspuns:

De la anul ma mut la mamaie, o sa fiu un "taran" adevaratsmugEu nu vad diferente intre prietenii mei de la tara si cei de la oras.Petrec mult timp cu ei si sunt chiar de treaba...si fetele arata foarte bine :X

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Copiii de la tara sunt niste copii educati, cu bun simt si muncitori.Noi astia de la oras suntem mult mai tarani ca ei prin comportament si totul. Unii dintre ei sunt chiar mai instariti decat noi, asta fiindca muncesc acasa si au tot ce le trebuie de la haine din blana de animal pana la mancare.Desi unii n-au computer sau cablu la tv eu zic ca sunt mult mai sanatosi si nici macar nu au ce pierde.Multi dintre ei dupa cum ai vazut si la televizor sunt foarte talentati si din pacate nu isi pot arata talentul, asta cred ca e singura chestie care ma deranjeaza.In rest sunt super ok si majoritatea foarte inteligenti chiar daca nu au auzit de facebook sau TPU.
Bye!

| hotza a răspuns:

Ce-au copii de la tara? eu sunt de la oras dar crede-ma ca pana acum am vazut fel si fel de oameni.Nu conteaza comportamentul sau locul unde stai conteaza respectul de sine si cum ii tratezi pe cei din jurul tau.Copii de la tara sunt numiti tarani dar am vazut tarani pe care i-am respectat ca oameni mai mult decat pe celebrul orasean.In 23 de ani am ajuns sa realizez ca sunt mai multi tarani la oras decat la tara. Taran e cel care habar nu are sa scoata 2 vorbe se da rotund ca e plin de bani si are doar banii de bilet in buzunar.toti sunt oameni respectul care-l dobandesc si pe care-l degaja conteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ce vrei sa spui cu "in unele cazuri"? Nu mi se pare ca ar fi vreo diferenta intre copiii de la tara si cei de la oras. Am facut liceul intr-o clasa in care aveam destul de multi elevi din mediul rural si nu exista nicio diferenta intre ei si cei din mediul urban. (si aici ma refer atat intelectual cat si fizic). Prin urmare nici nu inteleg scopul acestei intrebari.
Bafta!

| Fuckthislife0406 a răspuns:

Aaaaaaaaaa,what? logic ca unii dintre ei sunt de treaba, altii sunt batuti in cap, la fel ca la oraswinking