| cristianorudi7 a întrebat:

Corespondez prin email cu o cantareata de jazz din Romania, Irina Sarbu se numeste si as dori sa fac un interviu despre muzica jazz. As dori sa imi dati cateva idei de intrebari pe care sa i le adresez. Tot interviul as vrea sa cuprinda aproximativ 2 pagini.
Multumesc foarte moooooolt!

1 răspuns:
| VanillaBear a răspuns:

Pai incepi prin a o intreba cateva date generale despre ea..cum ar fi de unde este,informatii despre familie cum ar fi daca are surori/frati, daca se intelege bine cu ei etc.

Dupa o intrebi cum a intrat prima data in contact cu muzica jazz, daca ceva sau cineva a indreptat-o spre jazz si daca pentru un anumit motiv.

Ce o atrage la jazz, daca este de parere ca jazz-ul este la fel de popular cum obisnuia sa fie, daca are admiratori etc.

Cam atat m-am gandit eu(intrebari pot sa fie mai multe tongue) si iti urez noroc happy

xoxo Vanilla