| ambutisare a întrebat:

"Cosmarul" adolescentilor acneea(cosuri).
Probabil ca multi dintre adolescenti au acnee si nu stiu cum sa o inlature.
Cum am putea inlatura cosurile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O igiena stricta, si o dieta slaba in grasimi, cafeina si fara tigari.nu zgandariti "cosurile", o data rupte, or sa lase cicatrice.nu folositi in exces creme sau machiaj. puteti folosi piure de capsune, de rosii sau orice fel de fruct mai acid, miere cu zeama de lamaie de exemplu.rondelele de castraveti purifica tenul.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt a scapa de cosuri spala-te cat mai des cu ceai de musetel si nu stoarce cosurile pentru ca vor aparea si mai multe. Dupa ce te-ai spalat cu ceai de musetel aplica un strat subtire de miere pe cosuri si lasa mierea sa actioneze cel putin 5 minute.happyAsa vei mai scapa de cosuri.happy

daniela
| daniela a răspuns:

Incerca skinoren

mlm
| mlm a răspuns:

Alcool mentolat(tamponati locul ), apoi foloseste crema Zynerit, vei vedea incetul cu incetul cum dispar cosurile.

| want2bMajestic a răspuns:

Poti scapa de ele, dar numai pentru o perioada de timp. dupa ce opresti tratamentul apar din nou.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Fa sex!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 cuvinte:apa si sapun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi vine sa cred ce vad scris aici! Alcool mentolat? Nu va ganditi la tenul vostru? Un tratament agresiv nu face decat rau pielii si asta se va vedea in timp.de-asta nu se recomanda cosmetice cu alcool in ele...si mituri de genul "nu le stoarce ca apar mai multe"? nu le stoarce pentru ca iti faci cicatrici, pentru ca risti o infectie sau pentru ca sunt poate mai urate decat nestoarse... cel ma indicat e un consult la dermatolog- daca e in stare avansata, o ingiena corecta si un ritm de viata sanatos -somn suficient, sport, hidratare, o dieta fara prea mult alcool, cafea si tigari...
Totul incepe cu ce se intampla in interior...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crucified_Countess a răspuns:
Fa sex!

Ce idiot esti mai omule... dar daca esti baiat iti recomand sa te lasi lucrul manual pentru ca si asta poate sa fie o cauza a banalului cos happy (la fete nust cum e treaba big grin ) bye bye