| mm_2126 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu... de fapt, sunt sigura ca asa este.
Ne intelegem foarte bine, ne sunam des si cred ca am fi un cuplu dragut. Uneori ma face sa cred ca si el ma place, dar nu sunt sigura. Credeti ca ar trebui sa-i zic ca il plac si sa vad ce va spune si el? Adica nu stiu ce sa fac. Azi-noapte am avut si un vis care parea forte real. Se facea ca eram impreuna si eram foarte fericiti( si eu ii marturisisem prima ca il plac si am aflat ca era reciproc), desi inainte sa ma culc eram hotarata sa renunt la el pentru ca nu credeam ca e posibila o relatie intre cei mai buni prieteni(credeti ca acesta este un semn? ). DE ceva vreme cand ni se intersecteaza privirile mereu ma priveste patrunzator. Si cred...mai bine zis simt ca il iubesc nu doar ca il plac.Nu stiu ce sa fac adica stiu ca uneori baieti se pot simti constransi/speriati cand o fata le marturiseste ca ii place... astept sfaturi inclusiv de la baieti!

Ajutati-maaaa! Va rog!

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu cred ca ar fi bine sa strici o buna prietenie. dar daca tu simti ca si el te place, spune`i ca il placi

| lovenotsex a răspuns:

Tocmai i-am raspuns unui tip in situatia ta, iata raspunsul ce i l-am dat:Hei nu e nevoie de un cadou ca s-o impresionezi sau sa bati apropo-uri.Parera mea este sa porti o discutie cu ea, sa-i spui c simti pentru ea, ia ea va reactiona ca atare, daca e fata desteapta chiar daca nu vrea sa-ti impartaseasca aceleasi sentimente, veti ramane aceiasi buni prieteni, dupa ce veti purta discutia aceasta. Evident ii explici ca nu vrei sa pierzi prietenia ei daca e mai importanta decat relatia.Totul consta in comunicare. Explica-i ca prietenia voastra repr f mult pentru tine, dar simti ceva mai mult pentru ea, ca te-ai indragostit de ea si intreaba-o daca aceasta prietenie poate sa mearga mai departe de atat.In ceea ce priveste cadoul eu iti propun sa-i iei un buchet de trandafiri rosii, atatia cati ani implineste sau o bratara sau un lantisor finutz care sa-l poarte mereu chiar daca veti ramane doar prieteni.Nu e nevoie sa-i iei ceva deosebit, prietenia ta si faptul ca o vrei a cel mai frumos cadou. Bafta si te rog da-ne si noua un raspuns...Sincer ar trebui sa-i zici chesia asta inainte de ziua ei, hai curaj!

| lovenotsex a răspuns:

Dar sa stii ca nu mereu o prietenie apropiata se poate transforma intr-o relatie reusita, dar cum i-am zis si lui parerea mea este ca totul se rezolva printr-o discutie deschisa, poate si el crede acelasi lucru, dar nu are curajul sa faca primul pas ca sa nu piarda prietenia ta. Dar vorbeste cu el si zi ca esti indragostita de el si daca se poate aceasta prietenie sa devina o relatie. Iar din atitudinea lui iti vei da seama, chiar daca nu-ti va da un raspuns. Mimica si gesturile il va da de gol in bine sau rau pentru tine. Dar trebuie sa vbesti sa nu visezi degeaba.Bafta!

| Dianafamous a răspuns:

Spune`i happy e cel mai bine.si eu am fost in situatia ta si acum. suntem impreuna. e totu` ok!

| HardcoreCountry a răspuns:

Acum cateva zile eram chiar in situatia ta (citeste intrebarile mele). Mi-am facut curaj si i-am zis ce simt pentru el. Si spre surprinderea mea, si el ma place. Si acum suntem impreuna. Deci ar trebui sa-i spui tot ce simti pentru el, ce va fi va fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, good ''the love in the air''winking ...sa'ti spun ceva, mai bine'i marturisesti, ca de pierdut nu vei avea cewinking asa poate se va infiripa si'o idila, comunicai, hm, d'axamplu:
Esti ca un inger luminat
Cu un pahar inchinat
Cu un gand minunat
De fapt, hm, esti un BAIAT minunat, frumos, inalt
Hai inca'un pahar inchinat, hm, pardon, golit
Hm, You&Me sa fim iubiti&Fericitiwinking
Succes&Curajbatting eyelashes

| Alexandra741 a răspuns:

Poate exista sansee si nu fa ca sansa asta pe care ti-ai asumat.o si ti-ai dorit.o sa dispara doar pentru ca asa spun uniii. Vorbeste cu el
Crede.ma nu o sa strici nimic din contra o sa rezolvi pentru ca daca tu o sa sai asa o sa te afecteze atat de mult incat cu timpu sentimentele dispar si pe urma o sa reapara la un moment nepotrivit asa mi s-a intamplat si mie