| rin a întrebat:

Credeți că e mai bine pentru un elev să aplice la o facultate în afară din clasa a 11-a?

2 răspunsuri:
| simina a răspuns:

O da! Daca nu cumva e prea tarziu dar vezi conditiile de acceptare si banii pe care trebuie sa-i platesti ca taxa, s-ar putea sa ai mari surprize, americanii strang bani pentru odrasle de cand se nasc pentru ca sa faca fata cheltuielilor

| rin explică:

Nu este prea târziu. pentru domeniul în care vreau să aplic, data limită este 15 octombrie. m-am informat în legătură cu taxele etc. sunt doar nehotărâtă în legătură de momentul în care-ar trebui să aplic.