| ᶠᶸᶜᵏᵧₒᵤ a întrebat:

Credeți că faceți ceva în viață dacă alegeți ca profil filologia? Adică mă refer la profesiile pe care le puteți avea dacă alegeți acest profil la liceu, dacă e folositor.

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca iti place AI sanse sa devii ceva. Intotdeauna trebuie sa iti alegi ce iti place, fiindca asa vei pune interes si vei ajunge sus. N-are rost sa iti alegi inginierie industriala de exemplu daca tie iti place filologia, gandeste-te ca de acum multi ani inainte va trebui sa practici aceasta meserie, deci alege-o corect.

3 răspunsuri:
| Rapcapitulare a răspuns:

Mai nimic. Daca vrei sa iesi ceva iti trebuie facultate.

| Alisoη a răspuns:

Daca vrei sa iesi ceva fara facultate,nu poti.
Mai bine mergi la un colegiu tehnic unde inveti meserie si iesi cu o diploma,cu un servici, daca nu vrei sa faci facultate.
De exemplu eu vreau sa merg tot pe profil uman specializare filologie si sa fac si facultatea de litere, si de aici as putea iesi profesoare de romana, prezentatoare TV cu putin noroc(Simona Gherghe are facultatea de litere) si mai multe.dar poti da si la facultatea de drept, poti da la multe facultati.
Funda? happy

| FadetoBlack a răspuns:

INteresează-te pe net. Se poate. Deşi multă lumea spune că nu.