| Lyndsey a întrebat:

Credeti ca atata timp cat viata unei persoane are o desfasurare sanatoasa ( fara accidente rutiere, sinucideri, boli luate, etc. ) un vegetarian traieste mai mult ( e mai sanatos ) decat un om oarecare care mananca de toate?

Răspuns Câştigător
| punkbuster9988 a răspuns:

Un vegetarian are imunitatea scazuta fara proteinele pe care si le ar lua in mod normal din carne.Majoritatea vegetarienilor sunt slabiti, fara putere(nu rezista la efort fizic de durata)si au senzatii de ameteala si lesina foarte des(acele cazuri de vegetarieni ultra sanatosi si puternici despre care ai auzit sunt extrem de rare). Multi dintre cei care se declara vegetarieni renunta sa mai fie la scurt timp dupa ce incep sa prezinte simptomele enumerate mai sus.Mananca multe legume/nu elimina carnea sub nicio forma.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traieste mai mult decat unu care fumeaza si bea alcool dar nu stiu daca il depaseste pe carnivor.

| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU.

"un om oarecare care mananca de toate" isi asigura "de toate", pe cand un vegetarian isi priveaza corpul de multi nutrienti.

Gandeste si tu putin LOGIC

| prizeFTW a răspuns:

Nu! Eu nu inteleg faza cu vegetarienii.Animalele sunt facute sa fie mancate de oameni (ma refer la pui, vaci, porci, miei). Carnea contine multe minerale esentiale omului.De ce crezi ca bunicii ne dadeau supe de pui calde (yummy) la greu cand raceam? Carnea este un aliment esential in viata noastra.Vegetarienii nu au imunitate crescuta(deci racesc mai repede) + ca sunt mereu obositi.Pe scurt:iubesc carnea.

Răspuns utilizator avertizat