| atentat31 a întrebat:

Credeti ca daca ai haine "smek" esti cineva? Cel putin asa am observat ca in ziua de azi daca ai haine esti cineva

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Haine smek?
Aia e, suntem o lume superficiala, nimic spectaculos

| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate pentru mult prea multa lume ambalajul are importanta primordiala in detrimentul continutului. Vorba proverbului ''Fala mare cu traista goala''. rolling on the floor Este foarte greu sa-i intelegi pe toti acei care vor sa para cu tot dinadinsul ceea ce nu sunt de fapt. De cele mai multe ori devine un rol mult prea dificil de jucat si ajungpur si simplu ...ridicoli. Fiecare cu parerea sa. Sanatate!

| SkyPilot a răspuns:

Candva se spunea ca nu haina il face pe om. Eu am ramas la parerea acesta. Am imbatranit, asta e!

| Necunoscut112 a răspuns:

Da, haina face pe om, în primă fază. Când cunoşti omul mai bine si daca în rest e varza, se spulberă imaginea impecabilă

| Yiliz a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=aHmEmhsRVwc

Haina chiar il face pe om, societatea pune mare accent pe ceea ce ai. Lucrurile superficiale inlocuiesc sufletul in zilele noastre.