| laura_2327 a întrebat:

Credeti ca daca ai nasul mare este urat? am o prietena care e obsedata de nasul ei! este putin mai mare si iese oare cum in evidenta... dar ea e o persoana draguta si incerc sa o ajut ca arata bine... dar voi ce credeti e urat sa ai nasul mare sincer?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Sa fie ea sanatoasa, ca marimea nasului n-are importanta. Ar putea totusi sa-l "micsoreze" cu ajutorul machiajelor, o coafura voluminoasa. Frumusetea vine din interior. Poti fi frumoasa fizic daca esti o scorpie ingamfata, nimeni nu-ti va fi alaturi. Spune-i sa-si aprecieze celelalte calitati, sa-si exteriorizeze talentele si, va vedea ca oamenilor nu le pasa cum arati daca esti o companie placuta.

45 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fiecare are cate un defect.nu trebuie sa dramatizam, ne acceptam asa si gata.happyzambiti.

cami
| cami a răspuns:

Sincer, si-eu l-am mare laughing
Ma privesc in oglinda, si ma minunez "Cataaaa nasu` laughing "
I`auite...scartz. Cin` ma place ma place si-asa...hee hee

| →s ♥ ą← a răspuns:

Succes si fa-o sa inteleaga ca nu conteaza prea mult cum arata fata de ce ssimtehappy!

| diavolitza a răspuns:

Nu mi-am pus niciodata problema thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu il am mare laughing adica un pic mai lat... daca vrea sa para mai mic ar trebui sa se machieze... daca in are lung...cu un blush mai inchis pe varful nasului... iar daca il are lat, pe lateralele narilor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nasul mare si sincer ma deranjeaza destul de mult dar, poti masca acest defect prin machiaj, pensat si coafuri corespunzatoare...SCUCCES.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca am nasu mare!
wazgalycy
asta de mai sus e id meu
care vrea da add si mai vb:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa mascheze nasul cu machiajul! si nu vorbim ba aici de frumusete interioara...asa ca nu mai abera aiurea. spune. i prietenei tale ca toti avem defecte si sa termine cu prostiile.asta daca nu e vreo fufa cu fumuri in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, si eu am nasul ceva mai lung decat ar trebui, nu e coroiat, nu e gros, doar mai lung, dar in ansamblu cred, din experientele avute pana cum ca sunt o persoana atragatoare.am o fata simpatica (excepatand putin profilul in poze big grin)si un corp caruia n am prea multe sa i reprosez.Ma simt bine in pielea mea in general, dar, in cei 23 de ani pe care ii am, mi s a intamplat ca vreo 3, 4 persoane sa ma faca sa ma simt prost din cauza acestui defect. Cel mai urat a fost chiar una din zilele trecute, cand un marlan, se uita dupa mine de la departare pe strada, si apoi cand m am apropiat a strigat, in gura mare "moama, cata mai nasul ai!". Va dati seama cam cum m am simtit in ziua respectiva.Ma intreb atunci cum ar trebui sa reactionam in fata unor astfel de situatii, unor astfel de oameni, pe care efectiv nu i duce capul la mai mult.Am stiut mereu ca nu am un nas frumos, dar nici chiar la extrema opusa, astfel incat sa starnesca asemenea reactii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@SweetCandy, unde esti? ca intrebarea asta e pentru noi laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui pr ca are nasul mare... ce e mai bine sa ai un nas pricajit, ...sau sa ai nasul mare si sa iesi in evidenta...la urma urmei esti mai special decat ceilalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i cu frumusetea exterioara nu prea conteaza...sincer baiaeti care se indragostesc de frumusetea exterioara si nu cea interioara nu iubesc cu adevarat cu timpu se vor plictisitwinking dar daca un baiat ar iubi o fata pentru frumusetea ei exterioara ar putea ramane impreuna mult timp happy. parerea mea...cine ma contrazice?straight face.oh go on Ps: FRUMUSETEA EXTERIOARA DISPARE CU TIMPU INSA CEA INTERIOARA NU! BUCURATE CA ESTI SANATOASA LASA BAIETI happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai laura nu ar trebui sa te simti nasol din cauza nasului si eu il am mare si nu isi bat altii joc de mine ca il am mare sau ceva de genu...Ma mandresc dimpotriva ca am avut o gramada de prietene si nu au zis ca nu ies cu tine ca ai nasul mare sau alte chestii dal dq de nas ca ramane asa nu creste cat un passat sau opel de mare fii linistita, by m_doubl3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza cum gandestidespre tine(ma rog ea)... poate daca i'ar fake mai multi komplimente nu s'ar sintzi asatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti care au nasu mare sa mi-l bage in buci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nasul mare la scoala copii im tot zic dar nu ii bag in seama abosolut deloc atunci ma simt stanjenita dar trece repede ii dau drecu paia care ii zic cuiva ca are nasul mare ce ii intereseaza pe ei! Asta nu ma intereseaza aia sunt prosti rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nasul ' mare si am inceput sa observ treaba asta de un an.straight face si ma obsedeaza si p mine. adica nu ca e mare. da e lat acolo jos. si e si " stramb" la inceput. nu stiu cum sa va explic, va rog nu radeti. ma simt tare prost cand imi zice cineva. mereu vroiam sa fiuu altcineva. nu prea am calitati. am 13 ani si am nasul de acum mare. dar mai trz? off. mereu ma ingrijoreaza trebuie asta. si nu stiu km sa fac sa para mai mic. de fapt e lat... nu stiu ce sa mai zic. mereu am fost suparata din cauza asta. e cel mai mare defect dl mine! straight facesad imi pare tare rau pentru toti care se simt rau. si nu se simt bine in pielea lor. Doar.Ganditi'va la voi. trebuie sa va placeti pe voi nu sa ii satisfaceti pe cei din jur. pwpik laura.:*. nu baga lumea in seama. ca e proasta rau! sper ca ti.am fost macar ptin de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba asta cu "interiorul conteaza" e depasita.Conteaza sa arati ok, sa fii ingrijit, sa te simti bine in pielea ta pentru ca trebuie' sa recunoastem ca frumusetea exterioara e importanta.Cum sa se apropie tipul ala care iti place de tine daca tu arati ca baba-cloanta, dar ai un "suflet mare"? De unde sa stie el cum esti tu daca nu-l atragi mai intai fizic? Nu e corect, stiu, dar asta e realitatea.Multi imi spun ca sunt frumoasa, ca arat bine, sunt admirata de multe ori, dar e de ajuns sa imi spuna unul singur ca am nu-stiu-ce si deja devin obsedata.Ma obsedeaza nasul meu.Nu e oribil, e doar mai lat.De fapt, se incadreaza in forma fetei. Dar vreau unul finut ca sa ma simt mult mai bine.Cred ca vreau sa fiu perfecta, asta mi-as dori, perfectiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie daca imi zice cineva ca am nasul mare ii raspund frumos: il am asa ca sa miros prostii de la distanta.laughing si cred ca e mai rau sa fii prost decat sa ai nasul mai mare.nasul se poate ajusta pe cand prostia...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt obsedata de nasul meu nu e lung sau lat dar e stramb si din latearal e oribil si am ochi frumosi dar si cearcane si nasul e oribil cum sa ma machez ca sa nu se observe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ...sa fi sanatoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie sincer nu mi de pare, dar incearca sa iesi in evidenta prin altceva care sa te faca sa uiti ca ai nasul mare, si nu este atat de grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu il am putin mai mare dar asta nu inseamna ca trebuie sa stau numai in casa sa plang si sa am depresii. Mi se pare o pierdere de timp la un moment dat trebuie sa te obisnuiesti cu fata ta.Cine te place te place asa cum esti important este sa iti arati celelalte calitati pe care le ai asta te face mult mai interesanta si mult mai admirata fata de cei din jurul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este sa fii sanatoasa, mare paguba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia un topor si taiel pune-l pe trunchi rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu il am.Ma deranjeaza dar prietenii mei ma accepta asa cum sunt si ma apreciaza. Fiecare avem cate un defect. Chiar daca am nasul mare multi baieti (si nu toti ratatii) mau placut, dar de asemenea vreo 4-5 persoane m-au facut sa ma simt prost. Imaginati-va cum v-ati simtii daca ati trece cu prietena pe langa niste tipi si unul ar spune ''moaaa iaute ce nas mare are fata aialaughing)) saraca...''. Cei drept si eu am ras de unele defecte fizice ale unor persoane. Acum stiu si eu cum e.winking. Nu lua in seama ce iti zic toti fraierii. Sunt sigura ca prietena ta, chiar daca are nasul mare este frumusica.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt unul din rasa voatra si cred. ca ar fi mai bine sa privim si partea buna a noastra bunatatea interioara si ...nu am cuvinte pentru ca ma simt extrem de jenant...nu va lasati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. si eu am, nasul mare si stramb...colegi fac baza de mine si nu ma simt prea bine sad nu mai ies in societate de teama ca o sa rada de mine ceilalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e urata sa ai nasu mare