| laura_2327 a întrebat:

Credeti ca daca ai nasul mare este urat? am o prietena care e obsedata de nasul ei! este putin mai mare si iese oare cum in evidenta... dar ea e o persoana draguta si incerc sa o ajut ca arata bine... dar voi ce credeti e urat sa ai nasul mare sincer?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Sa fie ea sanatoasa, ca marimea nasului n-are importanta. Ar putea totusi sa-l "micsoreze" cu ajutorul machiajelor, o coafura voluminoasa. Frumusetea vine din interior. Poti fi frumoasa fizic daca esti o scorpie ingamfata, nimeni nu-ti va fi alaturi. Spune-i sa-si aprecieze celelalte calitati, sa-si exteriorizeze talentele si, va vedea ca oamenilor nu le pasa cum arati daca esti o companie placuta.

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aste cu nasu mareaveti lindicu ca motu de curcan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e urit sa ai nasul mare,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine ca sa nu aiba nici o importanta marimia nasului. dar... din pacate oamenii cind vap persoana prima oara deodata il critica dupa spectul fizic. am si eu aceeias boala. si nu mai stiu ce sa fac. uni inteleg altii nu. dar oricum pentru mine e dureros aces fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crede ca-l are mare sa se dea cu un fond de ten de culoare mai inchisa si asa o sa para mai mic de cat este, dar oricum e frumoasa in felul ei asa ca sa nu fie trista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fata ce ti-a zis de fond d ten ma nmsc andra si am 12 ani sunt dn timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nasul mare si ma simt destul de prost mai ales cand ies prin oras sau la scoala si vad ca se mai uita cate unul ciudat la mine.si mai si rad unii.dar na asta este ce pot sa fac...cred ca nasul asta mi-a distrus aproape toata viata nu am vrut sa ma duc la un liceu mai bun (pentru ca am avut o medie f buna) din cauza ca imi era rusine ca o sa rada ceilalti de mine asa ca m-am dus la un liceu mai slab fara pretentii.in oras nu prea ies deoarece imi este rusine, prieteni adevarati nu prea am deoarece persoanele din anturajul meu simt eu ca nu prea ma agreeaza tocmai din cauza acestui defect.sincer sa fiu cred ca acest nas mi-a distrus toata viata mi-am pierdut increderea in mine ma simt un nimeni.sadnu stiu.ma simt foarte prost dar cateodata cand ii vad pe unii saracii care sunt bolnavi de nu stiu ce blaoa incurabila sau altii care au defecte mult mai grave ma gandesc totusi ca puteam sa fiu si mai rau.asa ca ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt cat de cat sanatos si nu am si alte defecte mult mai grave.ca sfat nu stiu ce sa va zic.ganditi-va ca puteati sa fiti si mai rau si sunt lucruri in viata mult mai importante decat un amarat de nas.

| lavinutsa a răspuns:

Dea este

| Alexyrs a răspuns:

Nu conteaza ce credem noi, important e ce crezi tu despre el.Pot fi persoane rautacioase care sa-ti gaseasca defecte pe care nici nu le ai.Eu in locul tau m-as simti mandra deoarece esti speciala. Poti sa folosesti nasul pentru a respira mai bine, decat persoanele care il au normal si nu pot sa respire de ex.Stii povestea cu elefantul Dumbo?

| monicalina a răspuns:

Da si eu sunt complexata de acelasi lucru ca prietena ta... uneori mai fac colegii misto de mine dar incerca sa nu bag in seamasadsad

| missmurder a răspuns:

Si eu am nasul mare! Uneori cand ma uit in oglinda e chiar micut. depinde de cum ma simt straight face Cred ca am si ceva pitici pe creier dar nici nasul meu nu e perfect. as vrea sa imi scot in evidenta buzele, parul, ochii dar nu stiu cum sad

| arminaaaa a răspuns:

Boi sincer acum voi ce ati vrea sa aveti doar un mic punct intre ochi? pai sa ne gandim si sa ne privim intreaga fata nu numai nasul si fiti linistite ca natura isi face bine treaba, si la cate fete cu nasul mic am vazut si erau urate foc, in schimb am vazut fete cu nasul mare care arata sooper.sincer iubiti viata, imbracati-va la moda si macheati-va cat mai frumos si sa vedeti ce cool o sa aratati, si in plus ce credeti ca baietii sunt perfecti si ei au defecte...

| evelina_1255 a răspuns:

Mai macar fundul sa-l faca bombat ca nu conteaza nasul si eu il am mare pe unde ma duc mise zice cate ceva de nas

| Warx a răspuns:

Frate daca nu stiti cum este sa ai un nas mare mai bine taceti, pe bune.Nare rost sa ii amagiti pe cei cu nasul mare sau alte asfelt de defecte.Viata iti ofera mai multe feluri de bucuri, de aceea nu trebuie sa ne pese cum aratam.Nu am avut niciodata o prietena din cauza aspectului, dar totusi nu sunt trist, dar nici foarte fericit.Eu unul cred ca oricine isi gaseste pe cineva. Nu moare nimeni virgin.

| dede_8601 a răspuns:

Heey...nu trebuie sa se simta complexata din cauza asta.Cand e un pic mai mare.nu iese in evidenta. Daca ea zice ca il are urat eu ce sa mai zic?! Din fata se vede ok finut, din profil oribil, e genu de nas "cu cocoasa" cum se spune, am un mont urat de tot! Asa ca...nu trebuie sa te necajesti din cauza lui!

| gameover a răspuns:

Si ce daca, si eu il am mare si ma doare undeva de ce zic cei din jur, importat e sa fi tu sanatoasahappy
toate cele bune si nu uita, esti unica in felul tauwinking

| Anna_1868 a răspuns:

Idemsad
missmurder