| Anche a întrebat:

Credeti ca iubirea e conditionata?

3 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Iubirea daca este conditionata este iubire falsa, iubire care asteapta ceva in schimb, iubire cu interes!

Iubirea este iubire, chiar daca iubesti pe cineva care nu simte la fel, tot iubire ramane. Daca cineva te iubeste, iar tu nu simti acelasi lucru pentru el, ar fi mai bine sa nu profiti!

Iubirea este un sentiment, o arta a sufletului tau, iar daca iubirea ta pentru cineva este conditionata, falsa, asa este si sufletul tau FALS!

Este un lucru stupid si plin de rautate, de neintelegere si necuviinta sa iubesti conditionat. Iubesti pentru ca asta simti, nu iubesti pentru ca vrei ceva!

| Kissy123 a răspuns:

Nu, nu este conditionata de nimic. Daca iubesti cu adevarat,iubesti si atat,indiferent daca celalalt simte asta sau nu. Sunt cazuri mai rare,dar cel putin eu ma regasesc in asta. Daca i-am spus odata ca il iubesc, asta va ramane mereu, indiferent daca el m-a uitat.

pls funda

| FuckOnCocaine a răspuns:

În unele cazuri, da. De exemplu, dacă iubitul/a nu-ți mai face poftele simți că dispare iubirea. Exemplul ăsta te face să-ți dai seama că iubirea aia condiționată, este de fapt o formă de iubire mai slabă și superficială.