| Just4Joker a întrebat:

Credeti ca m-ar afecta grav daca as fuma cate o tigara pe zi pana la evaluarea nationala? Am incercat azi prima data gustul unei tigari de curiozitate, nu mi-a placut insa am vazut imediat cat de mult mi-a redus stresul si m-a stimulat la maxim, am lucrat 7-8 ore pe zi fara probleme, inainte oboseam repede si trebuia sa fac pauza des. Ce imi recomandati sa fac? Am un caracter destul de puternic si pot sa garantez ca fumatul nu va deveni un viciu, vreau sa stiu doar daca ma va afecta rau sa fumez 13 tigari happy

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

DA! Te va afecta rau! Nu dupa 1 luna sau 2 ci dupa 2-3 ani!
Apoi vrei sa zici ca dupa fumat nu mai obosea-i? Ti se pare, e tocmai invers... laughing)) nu ma crezi mai informeaza-te! Bafta!

| Just4Joker explică (pentru lpavel):

Cum naiba m-ar afecta 13 tigari atat de rau? Nu are prea mult sens... alta e cand devine o rutina si se vede dupa 1 an si una e sa fumezi doar 13 tigari. Eu le simt ca niste stimulanti, tinand cont de faptul ca vreau sa termin gimnaziala cu 10

| lpavel a răspuns (pentru Just4Joker):

Crede-ma te va afecta vazad cu ochii dar cum am zis nu dupa 1 luna 2 ci dupa 2-3 ani, sa nu mai pun in considerare ca dupa 2-3 ani vei fuma mai mult NU 1 pe zi... big grin chiar daca acum zici ca nu se va intampla, am vazut mai multi cu aceasta promisiune : 1 pe zi big grin. Oricum asta a fost doar parerea mea faci cum vrei! Bafta!

| lpavel a răspuns:

Am uitat... happy Apropo cu stresul : fa orice ce iti distrage putin atentia, va avea acelasi efect ca si tigara! big grin Deci daca pana acum nu ai fumat sa NU faci prostia sa incepi acum! happy

| DianaVanessaxoxo a răspuns:

Nu te apuca de fumat..nu o sa mai poti sa renunti.