| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca machiajul imbatraneste, eu ma machez de un an.P.S
am 14 ani acum

11 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Da, machiajul, folosit de la vârste fragede (aici incluzându-se și vârsta ta) îmbătrânește. Depinde și ce machiaj folosești totuși, ar fi ok să te rezumi la rimel și ruj, să nu folosești de acum fond de ten sau alte cosmetice ce îți pot afecta tenul.
Până la urmă ești un copil, la copii aspectul nu este așa important.
O zi bună îți doresc!

| LaughingKarima a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te machezi, machiajul iti strica tenul.Si da, oarecumva te imbatraneste, dar daca tu chiar vrei sa te machiezi nu o fa excesiv deoarece la batranete nu vei arata asa bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P.S. La 18 ani o sa ai un ten de 24 de ani. Un ruj+rimel="ok"
Acum mai tine si de cum te machezi. Toate cele bune.

| Scintilla a răspuns:

Nu neaparat dar la un momentdat o sa ajungi sa nu mai poti sta nemachiata nici in casa creeaza dependenta, o sa ai senzatia ca esti orobila fara machiaz si risti in cazul in care ai tenul sensibil sa iti apara iritatii.

| Honeyyy a răspuns:

P.s. lasa-te de cosmetice. Esti prea tanara, o sa ai timp sa le folosesti happy

| Lorena1814 a răspuns (pentru Honeyyy):

NU vreau

| Honeyyy a răspuns (pentru Lorena1814):

Si daca nu vrei, de ce ne mai ceri parerea? laughing You`re too childwinking

| Lorena1814 a răspuns (pentru Honeyyy):

Eu am intrebat daca machiajul imbatraneste tenul nu sa nu mai ma machez

| Honeyyy a răspuns (pentru Lorena1814):

"... nu sa nu ma mai machiez ". Eu zic sa lasi cosmeticele, ca iti afecteaza si exprimarea, dupa cum observ :*

| Lorena1814 a răspuns (pentru Honeyyy):

Asta este lasa ca nu e treaba ta

| May5Maslover16Rusher2009 a răspuns:

Da. Machiajul de îmbătrânește la aspect. În timp își va face "efectul" și îți va îmbătrâni tenul.