| NUUSTIU a întrebat:

Credeti ca o relatie la distanta poate rezista? Argumentati.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, distanța nu te va lăsa!
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Sall. Depinde de timp, si de cate ori va vedeti la anumite intervale de timp. In majoritatea cazurilor, totul se destrama. Nu are cum sa functioneze. Asa se spune: Ochii care nu se vad se uita. Pa

| aniriiiiii a răspuns:

Cu siguranta.Consider ca este un test pentru ambii parteneri plus ca atunci cand se vad traiesc mult mai intens acele clipe. O astfel de relatie de face sa nu te plictisesti de cel pe care il ai alaturi, ti`o spun din proprie experienta :*

| NoCharachter a răspuns:

Nu! se spune ca :"ochii care nu se vad, se uita." o relatie la distanta rezista foarte greu, am incercat pe pielea mea si te sfatuiesc sa nu incerci si tu. Pup:*

| Luori a răspuns:

Depinde de ce sunt dispusi cei 2 sa faca pentru a merge. Pentru a rezista este nevoie de munca din partea amandurora. Amandoi trag la carutahee hee. Este nevoie in primul rand de incredere, comunicare, respect si sentimente frumoase. Nu va exista siguranta 100 % niciodata happy.
In cele din urma, nu speri ca acea distanta sa nu mai fie?

| forever4you a răspuns:

Rezista... dar de rare ori pentru a rezista aveti nevoie de incredere fata unu de celalalt, de sinceritate si ce'l ma'i important de sentimente puternice... dragoste adevarata

| Christinna a răspuns:

Pai iti spun din propria mea experienta.am stat cu un baiat 1 an de zile, trebuie sa ai incredere in el si e foarte greu pentru ca el e acolo, tu esti aici.si pnm si o sa deveniti gelosi si o sa fie foarte nasol.

| anaaa13 a răspuns:

Nu cred ca o relatie la distanta poate rezista pentru ca e nevoie de mai mult decat vorbit la telefon sau pe internet.
E cu totul altceva sa fii cu persoana pe care o iubesti in fiecare zi si altfel sa te vezi cu respectivul/a odata la 3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta mea rasp este DA. Am vorbit un an pe net si apoi a venit la mine sa ma cunoasca suntem de 4 ani impreuna ne iubim mult, ne vedem de vreo 5-6 ori pe an dar este foarte dureros.
Distanta ditre noi este de peste 600 km si se lasa cu lacrimi de fiecare data cand ne despartim. Vorbim la telefon, pe mess dar nu e acelasi lucru. Daca as da timpul inapoi nu m-as mai baga intr-o asemenea relatie cu toate ca este cel mai bun lucru din viata mea insa este un bun otravitor. sad cu cat iubirea este mai mare cu atat secundele trec mai greu si amintirile sunt mai dulci dorul mai mare totul se traduce prin chin curat. NU VA IMPLICATI IN ASA CEVA.
SA AVETI O VIATA FRUMOASA!

| h3llG1rl1995 a răspuns:

Nu rezista. De ex eu cu fostul cat am fost in Romania ne-am iubit. dupa ce am plecat in Italia am mai vorbit o luna doua.si dupa gata.it's over.mare lucru.si a mai avut relatii la distanta.si faza dura e ca n-am mai putut suporta.decii.12%posibil sa reziste o relatie la distanta