| Loryoficial a întrebat:

Credeti ca se poate sa fie o relatzie intre colegi?
adica mno... mie imi place de ea, dar nu stiu daca va acceptastraight face
multi prieteni mi-au spus ca nu prea am sanse cu ea, dar avem o preitenie foarte stransa si buna. Ce credeti?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pana la urma ce ai de pierdut? Daca zice ca nu, vei fi dezamagit, dar ii vei propune sa ramaneti prieteni in continuare.Intr-adevar o relatie intre colegi e destul de dificila pentru ca exista riscul sa se bage intre voi multi "binevoitori" si mai devreme sau mai tarziu sa va desparta

| Bacemi a răspuns:

Se poate. Am intalnit pe tot parcursul celor 12 ani de scoala relatii intre colegi. Si nu era nimic neobisnuit. Poti incerca. Acum depinde sa vezi si in ce mod agreeaza ea prezenta ta. Poti incerca treptat terenul sa vezi daca ea ar accepta mai mult. De obicei astfel de relatii chiar daca nu dureaza mult sunt foarte interesante si placute. E important sa ajungeti la un consens insa mereu. Daca vine vorba de o despartire pe urma poate fi destul de neplacut pentru amandoi.

| fluturas a răspuns:

Da, cred ca se poate...
dar daca e sa ai o relatie, daca o sa va despartiti o sa fie mai greu sa o uiti
eu cred ca ai destul de multe sanse, daca spui ca sunteti prieteni si va intelegeti bine, dar ai grija cum ii spui ca sa nu strici si aceasta prietenie happy

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Incercarea moarte nu are! o fata nu e asa rea incat sa spuna diret NUhappy

| ReveuseKaari a răspuns:

Sigur că da! Mai ales că petreceţi mult timp împreună. Şi eu am fost cu un coleg de clasă şi ne-am înţeles super binewinking. Mă rog...la început colegii mai imaturi făceau uneori mişto, dar într-un final s-au plictisit. Totul e să vă înţelegeţi şi să te placă şi ea. Succes happy

| crrinnaaa a răspuns:

Stii si mei mi s-a intamplat asta.
si eu am fost cu un coleg de clasa.
si am spus da pentru ca chiar tineam la el ca prieten foarte bun si am vrut sa vad cum e

si e tare senzatia...
dar apoi vva fi mai rau cand va despartiti pentru ca o sa va vedeti in fiecare zi si va dureablushing

| Mady_1319 a răspuns:

Incercarea moarte n-are!
Exact situatia asta a avut-o si pr meu cu mine, ne intelegem super si dupa un an mi-a cerut prietenie si i-am acceptat prietenia, mi-a fost teama prima data i-am sp ca nu are rost sa stricam o prietenie asa de frumoasa pentru o relatie de cateva luni...Pentru ca eu eram mai dificila si nu credeam ca va rezista relatia noastra... Si pana la urma sa ajuns la o relatie de 2 ani si jumatate si ne intelege si mai bine si ne iubim mult. deci succes!happy

| lore23 a răspuns:

Eu cred ca da.Multi se indragostesc asalaughing Nu trebuie sa i bagi in seama pe toti. Vezi daca te place si ea. Succeshappy

| diana_8094 a răspuns:

Mai incearca, dar exista riscul sa va despartiti si relatia d prietenie care ati avut-o inainte sa s destrame definitiv, stiu din proria experienta! e riscant, ca sa zic asa, dar incearca poate ai mai mult noroc! bafta!