| maria91r a întrebat:

Credeti ca tine o relatie la distanta? Ati avut? Cat a durat?

25 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu am incercat ...ptc nu am vrutbig grin...nu am cum sa stiu ce fel este persoana pe care nu o cunoscthinking

| monyk a răspuns:

Buna, o relatie la distanta e posibila daca nu e distanta permanent doar pentru o anumita perioada de timp.pentru ca daca nu va vedeti decat foarte rar... ochii nevazuti se cam uita.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde cat de mult se iubesc, se respecta si daca au incredere unul in altul. Daca toate acestea nu sunt, in timp relatia se v-a destrama.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu nu mai cred in asta... M-am amagit sa cred ca se poate... dar de fiecare data a esuat... Daca cei doi vor si se straduiesc poate sa tine... dar cand unul dintre ei nu mai incearca... se cam termina tot...

| Antrax a răspuns:

Sa fiu sincera 2 zile m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am zis nu si tot a insistat pana cand spus da a doua zi imi scrie "ceau ce faci?" si eu l-am intrebat cine este si s-a suparat.

| Marii a răspuns:

Am avut o relatie la distanta, partea frumoasa era ca eu faceam doua zile pe saptamana meditatii in orasul lui, si asa ne puteam vedea. A durat cam 2 luni iar dupa aia a avut un accident. sad
O relatie la distanta poate tine daca partenerii se iubesc si sunt fideli unul altuia. Dar daca unul dintre ei ar vrea sa aiba partenerul mereu langa el, nu cred ca va tine prea mult.

| SweetCandy a răspuns:

Un prieten de al meu a plecat din tara dp ceva timp de cand luasem decizia de a fii impreuna...si a mai durat 2 luni...deci eu cred ca nu functioneaza...pentru a se numai realatie e nevoie de o iubire constantahappy

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu am o prietena care e cu un baiat de aproape trei ani. Acum el e la facultate la Bucuresti si se vad foarte rar. Relatie era deja destul de puterica atunci cand el a plecat, asa ca le merge foarte bine. Deci cred ca sunt si cazuri fericite.

Daca au incredere unul in celalalt, daca evita sa fie paranoici si sa se controleze neincetat, cred ca se poate. Normal ca nu poate dura la nesfarsit, o relatie are nevoie de mai mult, e dureros sa nu-l poti vedea pe cel pe care il iubesti, dar pentru un timp stiu sigur ca e posibil!

| Dara a răspuns:

Da, cred in astfel de relatii. Cand l-am cunoscut pe sotul meu, locuiam in orase diferite. Ne scriam zeci de scrisori si ne vedeam odata pe luna. Totul a durat cam 1 an si 4 luni, dupa care ne-am casatorit. Suntem impreuna de 11 ani si suntem foarte fericiti.

| Nimeni a răspuns:

Eu sincer am un an de cand sunt cu el...Ne-am vazut de pasti si vine acasa de Craciun...si sa stii ca daca exista incredere, poate tine o relatie la distanta!
Eu cred ca ochii nevazuti, NU se uita!

| alle529 a răspuns:

Am avut o relatia la distanta si sincera sa fiu nu a durat pentru ca eu nu l`am iubit pe respectivu, numa ase un pic ca prietenilaughing da` daca ti`i la respectivu` si il iubesti se poate tine o relatie la distanta, de ce nu?happy

| dulcika a răspuns:

Buna.
am crezut, acum nu mai cred ...as mai fi cu el si acum daca nu facea niste lucruri care nu miau placut deloc... a durat aproape o luna:-d putin

| Lorenyk a răspuns:

Eu cred ca da, tine, daca exista iubire. daca nu e iubire, nu tine nici la distanta, dar nici daca esti aproape de iubitul tau

| cutie a răspuns:

Da, am avut. A tinut 2 saptamanibig grin

| cLaudYu a răspuns:

Eu am avut si o durat vreo 2 saptamani.happy

| margaritar a răspuns:

Daca exista iubire....rezista mult si bine love struck

| msgirl a răspuns:

Am avut eu... a durat 2 ani...

| annix a răspuns:

Buna big grin
tine pentru maxim 2-3 luni sa zicem daca se iubesc, apoi incepe sa se cam destrame
vb pentru ca sunt intr-o sit asemanatoare sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai s-a mai intrebat. Am spus... tine de cei doi, daca se iubesc da, daca nu, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ochii care nu se văd se uită.
Persoana dragă cu cât este mai departe, cu atât relația se răcește, inevitabil.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita. dupa altii mai frumosiwinking.
Deci nu.nu poate rezista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatie la distanta... Da eu cred ca tine...Sunt in situatia aceasta si tine... E o distanta intre noi de aproape 2300 de km...Conteaza ca ne iubim, ca avem incredere in noi, si ca tinem unul la celalalt foarte mult...

Pa Pa

| victor3078 a răspuns:

Nu, ar fi mai binesa renunti. Cel mult 1 an, depinde de distanta

| cikka1989 a răspuns:

Uf....relatiile astea la distanta...sad
am avut o astfel de relatie si a durat aproape 2 ani.....si tot din cauza mea s-a rupt, si regret si pina acum....am devenit paranoicasad si dupa aia nu l-am mai putut intoarce inapoi....too bad!

| xxldeutschland a răspuns:

Da tinerolling on the floor))))))) ea cu altii el cu altele