| bzzbzz a întrebat:

Credeti ca varsta de 13 ani este pre mica pentru a avea un prieten?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu este prea mica dar fiecare perioada are anumite particularitati. O relatie la 13 ani presupune tinut de mana, plimbari, diverse jocuri si saruturi. Atat. Nimic altceva. Trebuie sa respecti asta. De obicei la varsta asta ai nevoie de ceva special, cineva care sa fie acolo cand esti suparat. Cineva care sa te ajute sa traiesti viata si sa vezi lucrurile frumoase. Cineva cu care sa te plimbi, care sa te ia la un film, la un suc. Lucruri simple dar care conteaza mai mult in prezenta unei persoane deosebite decat in prezenta altcuiva. Vazand perechi de indragostiti simti nevoia si tu de a fi iubit. E ceva normal. Dar trebuie sa ai grija cum tratezi o relatie. Trebuie sa ai o relatie potrivit varstei tale. E mai mult nevoia de confirmare ca peste ani poti avea o relatie in adevaratul sens al cuvantului.

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pentru a avea un prieten nu, dar pentru a intretine un raport sexual da. Un sfat de la mine, studiaza-ti prietenul inainte de a-l alege pentru a prevenii o eventuala deziluzie in privinta sa si in final suferinta.

| Mini_7520 a răspuns:

Nu prea cred. E o varsta normala, dar depinde de tine...Si de ce vrei tu happy

| Dannah a răspuns:

Da...mai sincer nu stiu... tu ce crezi?

| Азбука a răspuns:

Si peste cateva zile ne intrebi daca varsta de 13 ani e mica, pentru a face sex straight face

| rebela a răspuns:

Eu la 13 ani am avut primul prietenu si nu mi se pare o varsta prea mica, de fapt este inceputul adolescentei.

| simooo a răspuns:

NU nu este nici o problema. Dar numai sa nu iti incepi viata sexuala la varsta asta. Si pentru a alege un prieten potrivit ai grija sa nu fie diferenta mare de varsta intre voi doi. Tipu va dori altceva daca este mai mare (cu mult mai mare)winking Baftaaa!

| Razvan a răspuns:

La varsta asta nu se poate vorbi despre o relatie in adevaratul sens al cuvantului e vorba mai mult de tatonari, pentru a pregati terenul de mai tarziu.Atat timp cat timpul nu e prea mare si nu e vreun obsedat care sare pe tine de la a doua intalnire e okwinking

| Ballet a răspuns:

Acum am 14 ani jumate si sunt cu un baiat de 3 anilaughing nu esti prea mica:* depinde ce intelegi prin prieten happy idem Dany...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde cati ani are tipu'.hee hee prietenul o sa-ti ceara la un moment dat sex si o sa ne intrebi peste vreo saptamana asa, daca varsta de 13 e prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala.
Ca sa-ti raspund de acum, da, este prea mica pentru viata sexuala.winking
pa, pa.

| SlowLikeSnow a răspuns:

DRAGOSTEA NU ARE VARSTA!winking am o pritena care a avut iubit 3 ani din clasa 2 dar sa nu fie diferenta mare de varsta si asa cum spun si ceilalti essti prea mica pentru ati incepe viata sexualawinking