| stefyk97 a întrebat:

Credeti in prietenie adevarata intre un baiat si o fata? Unde niciunul nu urmareste nimic de la celalalt?

Răspuns Câştigător
| Skylar a răspuns:

Prieteniile sau mai bine zis relatiile interumane nu ar mai exista daca nu ar avea un scop comun,adica satisafcerea ambilor parteneri,ce spui tu acolo e putin cam naiv...daca niciunul nu urmareste nimic de la celalalt de ce mai stau impreuna,intotdeauna se va gasi ceva de care sa profiti,indiferent ca e mic sau mare,chiar pana si schimburi de idei. Iubrea este direct proportionala cu placerile procurate de obiectul iubit. Iubirea cere si determina reciprocitate.
De fapt prietenia adevarat este redata de schimbul mare dintre cei doi oameni.
Pur si simplu avem asta in genele noastre,suntem cum zice Alexxys programati, si faci asta indiferent ca vrei sa nu, si mai interesant e ca nici nu iti dai seama cum si cand.

6 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Da.Sunt foarte rare, extrem de rare, dar se poate. Spre exemplu, eu si un amic.Eu am prieten,el e in cautarehappy. Avem,nu glumesc,exact aceleasi principii,exact aceeasi minte, exact aceleasi hobby-uri si mereu conversatiile(sau mai bine zis dezbaterile) nostre sunt super placute, dar nu este nici un fel de atractie intre noi(poate fiindca amandoi suntem negriciosi si ne cautam blonzihee hee ). Nicioadata nu as putea sa-l vad ca pe prietenul meu(cu toate ca noi nu avem atatea lucruri in comunhappy ) sau el pe mine.Deci da, exista,dar foarte, foarte rar, doar printr-o minune ne-am intalnit noi 2.Hope I helped.happy

| AnGeL a răspuns:

Dap eu cred

| Adda_5780 a răspuns:

Da, poate exista. Daca nu exista atractie fata de persoana respectiva. Eu una sunt prietena cu baietii fara "interes"hee hee. In schimb, mi-a placut 3 ani de prietenul meu cel mai bun fara sa se intample ceva oh go on.

| Plague a răspuns:

Da, este. Eu am prietene care chiar sunt doar amice, fara sa vrea unul sau altul ceva mai mult (desi recunosc ca inainte mi-a placut de cateva din ele, dar mi-a trecut rapid). Deci da, exista prietenie adevarata intre persoane de sex opus.

| Alexxys a răspuns:

Nu exista asa ceva! Vor exista sigur sentimente sau dorinte din partea unuia sau din ambele parti! Suntem "programati" sa ne dorim unul pe celalalt mai devreme sau mai tarziu! Eh hai poate doar daca ai un prieten gay...dar nici atunci nu garantez!

| adinutzadina a răspuns:

Da,se poate.Dar kla un moment dat prietenia se va transforma in dragoste intr-o relatia iar cand relatia se va incheia prietenia nu va mai fi...Mi s-a intamplat... funda?