| Andra_5221 a întrebat:

Credeti in prieteniile pe viata?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Depinde ce înţelege fiecare prin prieten. Era o vorbă: "Un prieten adevărat este cel care oricând, orice ar face, îţi poate acorda 5 minute dacă ai nevoie, chiar dacă în restul timpului este un nesuferit". Un prieten adevărat în viziunea mea este unul care te iubeşte, şi o demonstrează. Dacă nu vei avea pretenţii mari de la ceilalţi, te poţi alege şi tu cu o prietenie pe viaţă, trebuie doar să întâlneşti pe cine trebuie. Trebuie doar să crezi...eu, unul, cred în aşa ceva.

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred. Sunt oameni care merita aceasta denumire de prieten. Eu am astfel de prieteni care stiu ca nu ma vor trada indiferent de unii care spun ca visez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca existawinkingeu am o prietena pe care am cunoscut-o acum 5 ani si ma inteleg super bine cu ea si oricat de tare ne-am certat am trecut peste orice conflict si sunt sigura ca prietenia asta va dura foarte multhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, omul se schimba, trece printr-o multitudine de etape si situatii.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dalove struckCred si am sa iti spun si de ce happyPentru ca tatal meu are un prieten de la varsta de 5 anisori big grinAu facut clasele 1-8 impreuna love struck Si la internat tot amandoi au fost happyS-au casatorit. Tatal meu a plecat la Bucuresti si prietenul lui a ramas la Galati happySi acum sunt prieteni happySe viziteaza mai rar dar inca sunt prietenilove struckSi vb des la telefonbig grin

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! Cred in prietenii pe viata, sunt oameni care se potrivesc in caracter si in toate cele si raman ca fratii o viata intreaga. Prin ei este atat de frumoasa viata. Eu am astfel de prieteni si imi vine foarte greu sa-i deranjez pentru ca sunt de o amabilitate extrema dar ei sunt atat de departe, in Germania.

| Razvan a răspuns:

Am o prietena de 10 ani langa mine.Si chiar daca va pleca o voi pastra mereu in inima mealove struck

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, chiar zilele astea un bun prieten mi-a zis ca vrea sa imi fie nas peste vreo 10 ani, cand m-oi casatori. laughing

| Yly a răspuns:

Dupa parerea mea da.
Am si eu o prietena de 11 ani.desi am trecut prin multe, am invatat multe, dar am ramas prietene si asta e ceea ce conteaza happy

| costyn162 a răspuns:

Da, desi sunt rare.Sau mai bine zis sper ca exista.Este foarte greu sa iti gasesti un prieten.Persoane cu care sa te intelegi bine sunt numeroase dar prin a fi prieten eu unul inteleg cu totul altceva.Si cred ca este o notiune mult mai complexa pentru usurinta cu care se pronunta in ziua de azi. Deci, cred in prietenii pe viata dar mentionez nu se intalnesc foarte usor.

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Da! am doua prietene pe care sincer... ma consider norocoasa ca sunt prietenele mele. pe una dintre ele o cunosc de cand ma stiu. am copilarit impreuna love struck. desi acum nu mai locuim aproape suntem foarte apropiate. stim bine ca ne putem baza oricand pe sprijinul reciproc. a2a prietena am cunoscut-o in urma cu 3 ani si jumatate. de atunci am fost nedespartite.mai ales ca suntem si vecine. e adevarat ca exista si persoane care tradeaza dar sa simti ca ai sprijinul prietenilor atunci cand ti-e greu e cel mai minunat lucru :Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu cred. Poate pentru ca am fost si de foarte multe ori dezamagita.

| bluesky a răspuns:

Da

| mirunaioana a răspuns:

Da, cred pentru ca am o prietena foarte buna, matusa mea si sunt sigura ca vom ramane prietene toata viata. E alaturi de mine mereu, ma ajuta atunci cand am probleme, imi da sfaturi, ma intelege, ma asculta...este chiar o prietena Extraordinara.Este foarte loiala si are un suflet frumos.

| Rallu_3508 a răspuns:

Da.
Mama mea(43 de ani) are o prietena din liceu si desi stau in orase diferite iar soarta le-a despartit in jur de 7 ani ele sunt prietene foarte bune.
Prietena mamei mele imi este ca o a doua mama.

| titi_1218 a răspuns:

Da! Am o prietena pe care o cunosc de mai bine de9 ani...am copilarit impreuna neam maturizat, neam ajuata si nu cred ca prietenia asta se va rupe asa usor, o cunosc mult prea bine, si cu toate ca e un pic mai mica ca mine

| titi_1218 a răspuns:

Da! Am o prietena si e cea mai buna, o cunosc de mai bine de 9 ani...am copilarit impreuna neam maturizat, neam ajuata si nu cred ca prietenia asta se va rupe asa usor, o cunosc mult prea bine, si cu toate ca e un pic mai mica ca mine.

| Rrrretarded a răspuns:

Nu s-a terminat viata inca...ca sa am o parere clara si o opinie pe care sa o scriu...big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am astfel de prieteni si prietene, chiar daca locuim in diverse localitati vorbim foarte des la telefon si ne bucuram intotdeauna cand ne intalnim.

| larrii a răspuns:

Da... o fata care o cunosc si-a pierdut prietena intr-un grav accident. erau "bff" -> best friends forever.imi pare rau de raluca, [fata care a murit]. azi face 6 luni.

| zuzu_3087 a răspuns:

Da cred ca exista, de ce nu?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da daca se iubesc de ce intrebi

| gabitsa a răspuns:

Cred si sper. Desi. am avut o foarte buna prietena timp de 8 ani. dar m.am mutat de unde stateam, fiind vecine. si ne.am cam racit. Dar mereu imi aduc aminte amintirile petrecute cu ea love struck. Insa de 8 ani am o alta foarte buna prietena care mi-a fost la bine si la greu alaturi si care m-a ajutat cand pentru ceilalti nu mai existam straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.