| PisicutaMea a întrebat:

Credeti in simpla preietenie dintre o fata si un baiat(nu conteaza varsta)? Argumentati de ce da si de ce nu.Cel mai bun raspun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Am crezut pana la un punct.Sunt foarte rare cazurile cand prietenia nu se transforma in altceva. Si, de obicei, unul iese ranit.Te apropii prea mult de persoana respectiva daca ii spui absolut tot despre tine, daca stii tot despre ea. Te trezesti intr-o zi ca e fix ce iti doresti de la un baiat si s-a dus tot...In cel mai fericit caz, gandeste si el la fel. Daca nu, ai pierdut un prieten, fiindca din momentul ala nimic nu mai e la fel

4 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Nu
Din proprie experienta am fost prietena cu un baiat ( cei mai buni prieteni )
Nu era nimic intre noi.
Dar pana la urma eu m-am indragostit de el iar el nu a vrut sa fie cu mine deoarece credea ca suntem doar prieteni foarte buni.
Nu l-am mai vazut de jumatate de an sad

| Azazea a răspuns:

Nu exista

| CoolImages a răspuns:

Am invatat la religie ca prietenia dintre un baiat si o fata nu exista doar daca exista o atractie intre ei.Varsta chiar nu cred ca conteaza deoarece poti fi prietena cu un baiat din copilarie dar cum am spus mai sus, nu prea exista prietenia fara atractie!

| DoareuAtat a răspuns:

In primul rand un baiat poate iti fi un bun prieten deoarece cand tie frug iti da geaca, nu te supara si nu te barfeste, dar la un moment dat poate sa se indragosteasca de tine.Nu uita sa nu te indragostesti de un baiat mult mai mare decat tine doar daca are bani.Nu conteaza bogatia daca va iubiti. Iubirea este un fenomen imposibil de uitat si de depasit fara sa o vezi.Atat am avut sa iti spun.