| Anonima568 a întrebat:

Credeti in zicala : " Cartea bate filmul "?

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Buna! da, insa depinde de fiecare situatie in parte. Mie intotdeauna mi-au placut mai mult cartile decat filmul, tocmai pentru ca atunci cand citesti iti poti imagina totul cum vrei tu.

2 răspunsuri:
| JollyLulu a răspuns:

Da, pentru ca in carte sunt peisaje mult mai descrise si mai detaliate si poti sa-ti imaginezi personajele cum vrei tu.
Funda?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit pana acum de zicala asta, dar da, cred.
Cartea, din punctul meu de vedere e mult mai captivanta, mai ciudata si fantastica decat filmul.Niciun SF nu cred ca isi poate compara supernaturalul cu cel al unui basm sau al unui SF gen Planeta celor doi sori. Vorbim de Matrix si Star wars, dar cat de ciudata poate fi actiunea incat sa bata populatia care isi schimba infatisarea si comportamentul peste noapte?
Bafta`!