| anonim_4396 a întrebat:

Cu 7.05 la romana si 5.15 la mate si 9.29 media 5-8 intru la liceul Alexandru Ioan Cuza din Iasi? Nu conteaza profilul. Dau fundita si vothappy

Răspuns Câştigător
| claudiu_7386 a răspuns:

Pai la Cuza anul trecut cea mai mica medie a fost 7.63 iar daca nu ma insel tie iti iese 7.65. Vrei liceul asta neaparat? Sau te-ai ghidat dupa ultima medie? Daca ai alt liceu care ti-ar placea si media de anul trecut e apropiata de 7.65 (media ta) eu zic ca merita sa incerci liceul acela, chiar daca media e mai mare, la fel si cu cuza. apoi sa pui licee la care sigur vei intra. poate economic 3 unde mediile au fost intre 6.92 si 7.43. Merita sa incerci la Cuza, din cate stiu mediile scad. Nu strica sa pui cat mai multe optiuni. E mai bine sa intri la un liceu la care nu iti place decat sa nu intri deloc.

3 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Nu ai de unde sa stii, pentru ca depinde de mediile celorlalti elevi.insa te poti uita la ultima medie de admitere de anul trecut, si sa vezi daca te-ai incadra

| claudiu_7386 a răspuns:

7.69 iti iese, imi cer scuze. e si mai bine

| Anduuu a răspuns:

Media ta finala este 7, 69.La acest liceu media de admitere la urmatoarele profile a fost:
Mate-info:7, 63
Filologie:7, 77
Siinte ale naturii:7, 91
Stiinte sociale:7, 87
Deci...depinde,daca sunt elevi mai buni cu medii mai mari iti ocupa locul dar din 30 cred ca ai sanse sa intrii la un profil bunhappy alege o optiune ce te avantajeazawinking