| Bella116 a întrebat:

Cu cat te taxeaza de obicei la biblioteca judeteana (Brasov) pentru o intarziere de 5 zile la predarea cartilor? Depinde de carte, de numarul lor? exista o suma fixa pe zi?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Buna. 5 zile nu este foarte mult, de obicei nu se taxeaza, insa unei prietene i s-a intamplat sa i se ceara 2 lei pentru ca a intarziat cu o carte 2 saptamani.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Nu te taxeaza, poate ca pierzi permisul:
Împrumutul la domiciliu

• fiecare cititor poate imprumuta 1-3 carti
• termenul de restituire a cartilor este de 14 zile
• acest termen poate fi prelungit numai cu aprobarea bibliotecarului de la sectia de imprumut
• utilizatorii care nu respecta prevederile regulamentare li se anuleaza permisul
http://www.bjbv.ro/regulament/regulament.php
Discuta cu bibliotecarul.