| zitiala a întrebat:

Cu cati cm/mm in inaltime cresc fetele pe an? / Pana la ce varsta?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Maxim 16 17 ani. Apoi numai cresc decat in fund/sanii /solduri. Baieti cresc pana pe la 19 - 22 de ani. Fetele se dezvolta mult mai repede, acum fiecare cu organismul lui.xD

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Fetele cresc in mare parte pana la varsta de 18 ani, dar eu am crescut pana pe la 13-14 ani.
Fiecare organism e diferit, difera cresterea in functie de adn, de sport, de alimentatie, deci nu e un anumit tipar de cm sau mm pe an.
In mare parte cresti mai repede dupa prima menstruatie, cand si te dezvolti fizic, dar nu e musai, difera de la organsim la organism.

| k330sk3a a răspuns:

Asta depinde de persoana, eu de exemplu in vacanta de vara am crescut un cm si intr-o luna dupa aceea 4 cm(eu sunt baiat, dar nu conteaza).Iar pana la ce varsta, asta iarasi depinde de persoana(de obicei pana la 18-20)