| M.T a întrebat:

Cu ce ma pot imbraca l aun interviu? cat mai multe pareri va rog!

6 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Acum depinde si de cel care iti ia interviul, daca e vreo tipa sau un tip tanar cu gusturi cand vine mode e usor si iti va placea si tie sa te imbraci:o camasa alba, ori una de aia in carouri de se poarta(un pic lunguta si care se leaga cu centura la talie:D)-daca porti o camasa mai lunga poarta niste pantaloni strimti de sofa sau blugi negrii(unii mai eleganti totusi), daca porti una scurta merge si o fusta(nu foarte scurta, dar nici lunga rau) neagra sau de blug(o cuoare putin mai inchisa). Si un sarafan de blug sau material textil vine bine cu o camasuta zic eu. Daca ai peste camasa poarta si un sacou eegant si totusi trendy(va arata super). uite aici cateva idei : www.stylediary.ro/.../. Cryssu, nu cred ca un baiat ar avea la avatar o poza cu o fata pe un fundal roz:D>Deci, M. T iti urez mult succes, sper ca nu te-am ajutat prea tarziu.Bafta la interviu.;)

| paramore a răspuns:

Cel mai indicat e sa ai o tinuta eleganta dar decenta, de exemplu, o fusta scurta pn la genunchi, o camasa si un sacou, sau pantaloni si sacou, ce porti u mai mult.si niste pantofi dar nu cu un toc prea inal, 2-3cm e bine

| viseaza a răspuns:

Pei, la un interviu trebuie sa arata-i profesional deci serios uite am sa-ti dau un site.http://cariera.ele.ro/......a3266.html
sper ca tea juta >:D< noroc

| cryssu2008 a răspuns:

La un interviu trebuie sa te imbraci cat mai elegant si serios. Daca esti baiat : Pantof si ciorap lung negru, neaparat, pantalon, camasa si sacou. Eventual cravata. Eu nu port cravata pentru ca nu-mi place. Iar daca esti o fata thinking O bluza sau camasa, o fusta pana la genunchi, si pantofi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://img.kudika.ro/......214501.jpg poti incerca ceva in genul si o pereche de pantofi cu toc, simpli, in genul astora http://www.pantofi.org/wp-content/uploads/2009/11/pantofi-toc-mediu.jpg.

| fursecuricios a răspuns:

Eu cred ca la un interviu nu trebuie sa te imbraci tipator sa te creada lumea insistenta in exces dar nici plictisitoare, mai clar trebuie sa te imbraci cu ceva care sa te puna in evidenta ceva de culoare medie-aprinsa!