| PredatoR a întrebat:

Cu ce medie sa intra la medicina?happy

Răspuns Câştigător
| lala178 a răspuns:

Depinde si la ce facultate vrei.De exemplu la Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" Bucuresti se intra pe baza de examen, care dureaza 2 ore jumatate pentru Medicina si include doua discipline: Biologie(obliagoriu) si Fizica/Chimie(alegere), totalizand un numar de 100 intrebari, din care 60 pentru proba obligatoriu si 40 pentru cea la alegere.

5 răspunsuri:
| firstb a răspuns:

In general cu medii foarte mare de la 9. 50 in sus happy bafta!

| Dean1996 a răspuns:

La medicina nu intri cu medie, nu conteaza media. Dai examen de admitere.Anatomie si la alegere fizica/chimie.Eu asa stiu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Cu o nota destul de mare!
Pa, pa.

| capsuna16 a răspuns:

Cu o nota destul de mare

| mihaMGB a răspuns:

Ai reusit sa intrii? intreb pentru ca acusica urmez eu si chiar vreau sa stiu cam ce note s-au obtinut in urma examenului de admitere si care a fost ultima nota admisahappy as aprecia mult daca mi-ai raspunde.