| Mikku a întrebat:

Cu ce pot sa ma spal pe cap sau sa ma dau ca sa nu mi se arda sau deterioereze parul dupa folosirea placii de par? Vreau raspunsuri care au fost incercate si de voi si care au dat rezultate! Fundaa!

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ok, vad ca multa lume intreaba asta.
Vrei sa iti cumperi placa de par sau ti-ai cumparat si ti-e frica s anul iti arzi parul.
Iti spun ca exista enspe mii de sprayuri si seruri si solutii cu protectie termica, preturile variaza d ela 10 lei lasute de lei.

Ceva rezonabil sunt produsele de la L'Oreal si de la Syoss. Produsele cu adevarat profesionale sunt foarte scumpe si le gasesti pe site-urile de specialitate.

Daca vrei ceva bun si la "indemana", incearca sprayul de la Tony&Guy, il gasesti in Sensiblu. E in jur de 35 lei

http://dssmile.wordpress.com/

| Vivi267 a răspuns:

Hey, si eu eram cam speriata de varfurile mele arse, si mi-am cumparat multe produse, sa stii ca nici un sampon sau sprei nu merge. Eu am incercat Ser pentru varfuri deteriorate de la avon si e 13 lei ( pretul de pe site nu e bun )https://avononline.avoncosmetics.ro/......rodus/100/

| Mikku explică (pentru Vivi267):

Și cum se folosește? Îți dă instrucțiuni?

| Vivi267 a răspuns (pentru Mikku):

In primul rand scuze ca ti-am trimis atatea raspunsuri, dar mie nu imi aparea... Pai eu pun pe o rozeta din-aia cat apas o data pe "buton", si inp sa imi dau pe par. Si daca am locuri mai arse imi pun pe mana si imi dau... Dar eu acum nu mai am varfuri arsewinking

| Vivi267 a răspuns:

Incearca serul pentru varfurile arse de la avon :https://avononline.avoncosmetics.ro/......rodus/100/ este 13 lei. Eu il folosesc si e foarte bun!

| Vivi267 a răspuns:

Cumparati serul pentru varfurile deteriorate de la avon care costa 13 lei sau pentru placa spray termic care e 10 lei la avon... Sunt super eu le folosescwinking

| Rohozneanu_Diana_Maria_1995 a răspuns:

Poti folosi un balsam anti-rupere de la Gerovital sau un ser pentru repararea arsurilor varfurilor.Il gasesti la Farmacii.La mine a functionat happy Funda?