| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa ma dau pe fata ca sa imi dispara semnele/ petele lasate de acnee?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Încearcă crema de gălbenele sau crema cicatrizantă.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, daca vrei sa iti dispara toate semnele de pe fata, ca: acnee, pistrui, puncte negre si cosuri, ingearga sa faci crema ta propirie daca vrei asa: cateva picaturi de ulei de ricin, ceva zeama de lamaie, lapte de la papadie care poti strange direct de la floare ca acusi infloresc papadiile, deci storci laptele alela in vasul tau de la cotita florii, dupa care adauci miere de albine, ceva zeama de castraveti. Amesteci totul bine, bine, aplici pe fata circa 1/2 ora, dupa care te speli. Vei vedea ce ten iti va iesi! Bafta!

| Rechin a răspuns:

Tinctura de galbenele. Eu o folosesc de o luna si are efecte remarcabile

| chakra8 a răspuns:

Apa si sapun.In acest mod, poti evita acneea pe viitor.

| Anca0303 a răspuns:

Buna! Chiar ieri am citit un articol despre aceste probleme, pentru ca le am si eu. Un medic specialist recomanda crema cu protectie solara cel putin 50 si crema hidratanta, gasesti in farmaciile naturiste. Sper ca ti-am fost de ajutor.