| UltraViolette a întrebat:

Cu ce sunt baietii diferiti de fete? Adica ce ne difetentiaza?

Răspuns Câştigător
| iSaidNo a răspuns:

Este o intrebare foarte buna! Pai,in primul rand,avem corpuri diferite(iti dai tu seama la ce ma refer)sentimente diferite,conceptii diferite,de exemplu, baietilor la plac cursele, motocicletele, etc.Iar fetelor cumparaturile, produsele cosmetice..Insa,lucrul care ne leaga cel mai tare este ca suntem oameni! Fie ca suntem fata sau baiat, am fost creati in acelasi mod, de acelasi creator! Dumnezeu ne-a creat diferiti, insa in acelasi timp, toti suntem la felwinking

4 răspunsuri:
| virgilianpetru58 a răspuns:

Acest determinism sexual accentuat sau distins prin existenta unor discrepante observabile intre cele doua sexe este provocat de o loterie cosmologica in care participantii sufocanti sunt reprezentati de gametzi i purtatori de zestrea ereditara proveniti de la descendentii ce se trag, impartasesc si imprumuta caractere comune de la o configuratie stabilita si impusa de natura ca o matrita evolutiva de unde misuna si se ramifica acest acvariu teluric al carui volum nevid este revarsat perpetuu de o colectie unica de specii(organisme) ordonate dupa nomenclatura binara ce fortifica prin acest colaj de organisme verdictul de verosimilitate a conceptului intitulat"Teoria sintetica a evolutionsimului". Abatarea de la o scanare si o reproducere exacta si fidela a unei schite organice ce a derivat din constituenti anorganici alunga monotonia si repetia clonata a unor indivizi care suprapusi nu indica nicio diferenta de oricare ordin.Astfel, ca oameni, chiar daca provenim dupa acelasi model si aparent suntem si ne consideram egali ca fiinte rationale, atitudinile nostre impulsionate de o dorinta sau o motivatia fixa care ne sunt provocate de vreun stimul exterior sistemul nostru de judecata ne diferentiaza in mod paradoxal si astfel se mentine o unicitate permanenta pentru fiecare individ ce ia parte la acest experiment universal.

| thomXRO a răspuns:

Aaaaa... e simplu cichi cichi bam bam bam se produce intre ei