| ghiocel a întrebat:

Cu ce zodie se potriveste sagetatorul?

Răspuns Câştigător
| joker_1488 a răspuns:

Sagetatorul se potriveste cu celelalte doua zodii de foc, adica leu si berbec. de asemenea, el se potriveste si cu balanta si varsatorul.

11 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Relatii între zodia Sagetator si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Leu
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Fecioara, Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Gemeni
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Leu,

| KoWalSky a răspuns:

Intra aici, si alegi cu ce zodie vrei sa aflii daca te potrivesti, cu fiecare zodie scrie altceva:

http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/sagetator/

| Elle2117 a răspuns:

Sagetator. ma uit la parintii mei si se potrivesc perfectwinking

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Sagetatorul se va potrivi intodeauna pe plan sentimental cu berbecul si leul! Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Leu
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Fecioara, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Berbec
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Leu, Scorpion te pup!

| sasha a răspuns:

Cu ce zodie vrea el, nu conteaza ca doar daca baiatul care iti place e fecioara nu o sa fi cu el pentru ca spun stelele ca nu merge, sa fim seriosi, bine cred in chestii astea dar nici in halul asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt sagetator si imi place un scorpion, daca m.as lua dupa zodii, in ce relatii as fi cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci si eu is aceeasi zodie cu tine happy si stiu cu ce se potriveste!
pe plan de iubire cu leul gemenii si pestii

| MoNyKa66 a răspuns:

Sagetatorul? pai...big grin este:taurua laughing

| Fabiani_Davinci_1994 a răspuns:

Leu,berbec,balanta,varsator

| Den30 a răspuns:

Eu nu cred in chestii cu ce zodii ti se potrivesc....de exemplu eu sunt sagetator si prietenul meu este taur....si mi se potriveste

| Ta_Ionela_1990 a răspuns:

Si eu sunt sagetator. si el se potrveste foarte bine cu berbec si leu. iar pentru căsnicie cu gemeni