| Miss Maddy a întrebat:

Cu cine este compatibil sagetatorul? Ce puteti spune despre femeia-sagetator? Cine este in aceasta zodie?[dintre voi]...cu cine se intelege sagetatoarea?

Răspuns Câştigător
| Dru a răspuns:

Compatibilitate Sagetator

Sagetator-Berbec: compatibilitate excelenta
Sagetator-Taur: compatibilitate acceptabila
Sagetator-Gemeni: compatibilitate buna
Sagetator-Rac: compatibilitate acceptabila
Sagetator-Leu: compatibilitate excelenta
Sagetator-Fecioara: compatibilitate redusa
Sagetator-Balanta: compatibilitate excelenta
Sagetator-Scorpion: compatibilitate acceptabila
Sagetator-Sagetator: compatibilitate buna
Sagetator-Capricorn: compatibilitate acceptabila
Sagetator-Varsator: compatibilitate excelenta
Sagetator-Pesti: compatibilitate redusa

Femeia Sagetator are vise mari! Nu ambitii, ci vise - retineti asta, fiindca este o diferenta fundamentala între cele doua. Ambitiile ar putea fi ale femeii Leu sau Scorpion. Femeia Sagetator va visa alaturi de dvs. sa descopere o noua Atlantida sau sa explorati împreuna vreo planeta din alte universuri.
Femeia Sagetator este mereu calda, proaspata, înflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida în executie si foarte generoasa. Sa nu va mire daca, extrem de firesc, va plati nota la restaurant. O va face si a doua oara dar, daca va vedea ca asta devine un obicei, va va pregati niste papuci de drum lung, în asa fel încât sa n-o mai cautati niciodata. Sper ca am fost de ajutorhappy

10 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Cu varsatorul, capricornul, balanta si fecioara, dar cu fecioara se completeaza cel mai bine.

| camelia1812 a răspuns:

Eu sunt sagetatoare:D
o sa ti zic prima data personal.cu cine ma inteleg si nu

ma inteleg bine cu zodia pesti, capricorn, balanta
nu ma inteleg cu:fecioara, leu, gemeni
iar despre femeia sagetator.
gasesti pe site-ul asta tot ce doresti:
http://www.eastrolog.ro/cum-seduci-femeile/profil-femeia-sagetator.php

| StaRmAgiC a răspuns:

Sagetator e sora mea si prietena mea cea mai bunabig grin
Pot spune cu mana pe inima ca sunt dintre cele mai bune zodii.
Sunt de fel foarte bune la suflet, putin incapatanate, suparacioase dar le trec la fel de repede, si te ajuta la nevoie.
Sagetatorul se intelege foarte bine cu capricornul, varsatorul, gemenii etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, eu sunt o sagetatoare cu ascendent in sagetator. Pot sa iti spun ca subt foarte incapatanata, generoasa si sincera pana la Dumnezeu(mare defect). ma inteleg cu toate zodiile ca prieteni insa cel mai bine ca iubiti cu scorpionul, gemeni si leu. In prezent actualul iubit este fecioara si merge greu eu vesela el serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madalicios esti prost rau
sagetatorul este compatibil cu : 1 cel mai bine Berbec, Leu
:2 apoi Gemeni Varsator Balanta
cu restul nu se intelege punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sunteti prosti.
sagetatorul nu se intelege cu Capricornu ( se urasc )
nici cu Fecioarele (pentru ca nu au nimic in comun )
nici cu Tauri, Pesti, Raci, Scorpioni clar
se intelege cu : Berbec ( cel mai bun prieten/a sau iubit/a )
Leu (prieteni buni )
Gemeni, Balante, Varsator
daca tu esti sagetator si poate ca te intelegi cu o Fecioara nu inseamna ca toti sunt la fel
depinde in ce ai ascendent
deci clar ce mai buni prieteni al sagetatorului clar e berbecu, leu, gemeni, varsatoru, balanta big grin lol

| Stanca_Ana-Maria_1990 a răspuns:

Pot sa-ti zic la sigur despre incompatibilitatea cu Pestele.
Vezi aici:
http://vulpeafoxy.blogspot.ro/2012/07/se-zice-ca-e-pacat-sa-crezi-in.html

| Mihaela_Ana_Maria_1985 a răspuns:

Nu Fecioara! in general o compatibilitate buna tot cu zodiile de foc